fb pixel Smutný příběh Tomáše Řepky: Za život prý vydělal 400 milionů, teď ho čeká vězení za prodej cizího auta – G.cz
Vyhledávání

Smutný příběh Tomáše Řepky: Za život prý vydělal 400 milionů, teď ho čeká vězení za prodej cizího auta

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kdyby vám někdo před deseti lety řekl, že z jednoho z nejtvrdších a nejuznávanějších obránců v historii českého fotbalu, Tomáše Řepky, se v roce 2019 stane zadlužený pán bez vize, kterého s vysokou pravděpodobností čeká vězení za zpronevěru a poškození cizích práv, nejspíše byste tomu nevěřili. Řepka hrál dlouhá léta fotbal v Itálii a Velké Británii, přesto ve svých 45 letech nemá nic kromě dluhů a Kateřiny Kristelové, rozené Blažkové.

Martin Miko
Martin Miko 7.2.2019, 15:11

Smutný příběh talentovaného drsňáka

Jak je možné, že se z úspěšných sportovců po ukončení kariéry dost často stávají bezprizorní lidé, kteří si myslí, že dokáží uspět v reálném světě stejně tak dobře jako ve světě sportu? Bohužel osud je nevyzpytatelný a pokud nepatříte k těm bystřejším, máte to po ukončení kariéry o dost složitější. Bůh sice Řepkovi nadělil obrovský talent, ale to mu v osobním životě příliš nepomohlo.

Řepka pravděpodobně neměl ani žádného poradce přes finance, který by mu radil, kam uložit peníze, které si doslova vydřel během své hvězdné kariéry v ACF Fiorentina a West Ham United. Takhle by rozhodně neměl přemýšlet člověk, který má 3 děti. Z kdysi uznávaného fotbalisty se během pár let stal člověk, kterého si nikdo nepamatuje jako českého reprezentanta, ale jako muže, který neplatí alimenty a zakládá falešné erotické inzeráty matce svých dětí.

V jedné ze svých autobiografických knih (existují tři) se Řepka svěřil, že podle některých údajů dokázal za svou sportovní kariéru vydělat něco kolem 400 milionů korun hrubého, což pří odečtení všech daní a nákladů vychází zhruba na polovinu, tedy 200 milionů korun čistého. Je logické, že když máte dvě rodiny a žijete v zahraničí, je to nákladné. Nicméně i tak je zarážející, že Řepka ve svých 45 letech nic nemá. Dominik Hašek je ve srovnání s ním génius, ačkoliv taky nepatří mezi nejbystřejší bývalé sportovce a kvůli jeho Smarty kampani se mu směje půlka Česka.

Když sportovci ukončí kariéru, většinou se stanou zaměstnanci svého domácího mužstva, což jsme mohli vidět v historii na mnoha příkladech. To se bohužel Řepkovi nepoštěstilo, ale přesto zkusil v roce 2013 pracovat jako sportovní manažer v druholigovém Baníku Most. Tam však vydržel pouhé 3 měsíce.

Řepka manažerskými schopnostmi nedisponuje, ale za to vyniká ve vytváření problémů. Téměř celá jeho kariéra je doprovázena disciplinárními prohřešky, díky čemuž získal prezdívku blikanec. Bohužel život není fotbalové hřiště, což si Řepka neuvědomuje. Když prodáte Mercedes, který není váš, nedostanete za to červenou kartu a pokutu od disciplinární komise, ale rovnou vězení na 15 měsíců. Rozsudek však prozatím ještě není pravomocný.

A zde se podívejte na Saxanu, která předpověděla Harryho Pottera.

Podobné články

Doporučujeme

Další články