fb pixel Zlato v hrdle, v hlavě armáda démonů: Amy Winehouse by bylo 39, její závislost na alkoholu ale rozhodla jinak – G.cz
Vyhledávání

Zlato v hrdle, v hlavě armáda démonů: Amy Winehouse by bylo 39, její závislost na alkoholu ale rozhodla jinak

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Britská soulová a rhytm and bluesová zpěvačka Amy Winehouse zemřela ve věku 27 let, dnes by slavila skoro o desítku vyšší číslo. Svou smrtí se tak stala členkou takzvaného Klubu 27, kam patří například i Jimi Hendrix, Janis Joplin nebo Kurt Cobain. Připomeňte si několik zajímavých faktů o zpěvačce, která z vrcholu na dno spadla tím nejtvrdším způsobem.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 13.9.2022, 16:18

1. V deseti letech založila rapovou kapelu

Když bylo Amy 10 let, založila po vzoru kapely Salt-n-Pepa společně se svou nejlepší kamarádkou ze školy rapové duo. Kapela nesla název Sweet`n`Sour. V té době však zároveň začala poslouchat i jinou hudbu, která její budoucí hudební kariéru posunula. Konkrétně se jednalo například o Madonnu nebo Prince.

2. Ve dvaceti letech vydala debutovou desku

Psal se rok 2003, když vyšla Amyina debutová deska Frank, kterou si kompletně otextovala. Deska se nesla v jazzovém duchu a podle kritiků vznikla v Londýně druhá Macy Gray, což Amy rozhodně zalichotilo. Deska byla hned několikrát nominována v BRIT Award, kde však proměnila ve výhru jen píseň roku Stronger than me.

3. Album Back to Black byl její vrchol

Deska Back to Black z roku 2006 je považována za vrchol její tvorby. Dopomohl jí k tomu i singl Rehab, který se stal globálním hitem. Celá deska je ovlivněna jejím osobním životem, jenž byl plný jejího divokého mládí, alkoholu a drog. Celkem se prodalo neuvěřitelných 8,5 milionu alb a za tuto desku obdržela 5 cen Grammy Awards.

4. Singl Rehab má reálný základ

Pravděpodobně nejoblíbenější píseň od Amy je Rehab. Údajně pojednává o její závislosti na drogách, se kterou neustále bojuje. Zároveň se však nemá chuť léčit, jelikož díky drogám se má skvěle.

5. Bouřlivý osobní život plný drog

Amy byla od dětství poměrně problémové dítě, které vyrušovalo při školních hodinách. Když byla v pubertě, tak se její rodiče rozváděli, což nesla Amy velmi těžce. Kromě toho, že měla problémy s alkoholem, tak ji její manžel Blake Fielder-Civil údajně přivedl k drogám. Podle všeho kouřila crack, brala prášky a dokonce i heroin.

6. Spekulace kolem její smrti

Kolem její smrti se vedla spousta spekulací. Zemřela však v sobotu 23. července 2011 ve svém domě v Londýně, kde byla nalezena mrtvá svým osobním strážcem. Příčinou její smrti byl alkohol. V krvi měla přes 4 promile, což pro ni byla smrtelná dávka.

A tady si přečtěte víc o tragicky proslulém Klubu 27, do kterého Amy taktéž patří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články