fb pixel Zlatá maska je táborová hra, do které někomu spadl zbytečně vysoký rozpočet – G.cz
Vyhledávání

Zlatá maska je táborová hra, do které někomu spadl zbytečně vysoký rozpočet

Prima importovala do Česka pořad, který si vydobil tolik lásky v Asii i na Západě. Je to v podstatě Tvoje tvář má známý hlas 2.0, trochu jiná pravidla, pořád stejná šílenost. A na Primě jsou na to pyšní. Ale měli by?

Jan Studnička
Jan Studnička 8.9.2020, 10:08

Úžas!

Před pár lety Nova koupila formát pořadu, který udělal díru do světa například ve Španělsku nebo v asijských státech, a který vypadal jako kdybyste vzali táborovou hru pro děti a narvali do ní několikamilionový rozpočet. A přesně to Tvoje tvář má známý hlas byla... a bohužel ještě bude. Když se na to člověk díval, říkal si: "Ty vole, to je fakt bizár. To už nikdy nikdo netrumfne.” Načež Prima řekl: “Hold my beer” a přitáhla před kameru Jiřinu Bohdalovou, která na obřího latexového psa štěká: “Who let the dogs out? Who?! Who?!”

Jsem v nebi? Jsem na tripu? Jsem v nebi na tripu?!

A nebyl jsem nejspíš sám, kdo se takhle cítil, start pořadu diváky propadák nebyl. "První díl show Zlatá maska vidělo na Primě 780 000 diváků v cílové skupině nad patnáct let a na TV JOJ dalších 508 tisíc diváků. Navíc pořad vzbudil velký zájem na sociálních sítích, takže můžeme být spokojeni," potvrdil nám marketingový konzultant pro Primu Filip Budák.

Vzhledem k tomu, že nemohou letos kvůli covidu pokračovat ve svojí tradiční estrádě Česko Slovensko má talent, našli si vhodnou náhradu, která má cílit na celou rodinu. Jiřka Bohdalová přiláká starší, influenceři zase nalákají mladší diváky. A navíc je tady ten velký československý trh a rozdělené náklady.

Jenže bude to fungovat?

Co jsi zač?!

Tenhle typ pořadu se bude vždycky velice těžko soudit. Jeho primární funkcí je bavit, a to může dělat i jako přiznaný trash. Například všechny randící reality show to tak dělají. Až na Love is blind, ta prostě musela tvrdit, že jde o sociální experiment. Problém Zlaté masky je, že si nejspíš neuvědomuje, jak moc špatná je… a jak k tomu správně přistoupit.

Když se podíváte na západní verzi tohohle pořadu, Masked Singer, zarazí vás hned dvě věci najednou. Zaprvé, jak moc je to podobné té naší verzi. Hudba je stejná. Záběry jsou podobné. Grafiky fungují naprosto stejně. Moderátor má podobnou energii. Prostě, všechno je v podstatě identické… A druhá věc, která vás ihned trefí do obličje je, že té naší verzi něco strašně chybí.

Nejspíš to bude pár milionů v rozpočtu, ale především je to taková… podivná nejistota, s jakou se ten pořad bere. Zlatá maska se snaží tvářit sebevědomě, ale neví, jako co má být sebevědomá. Je to hrdé béčko, které je přiznaně a pyšně úplně dementní, nebo je to milá soutěž pro celou rodinu, nebo se podobně jako MasterChef naprosto vážně a seriózně koupe ve všech kravinách, které napáchá a tím je přitažlivá? Já nevím. A Zlatá maska to taky neví.

Ale až se pořad rozhodne, co je zač a pořádně se do toho položí, budu nachystanej u televize. S hromadou halucinogenů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články