fb pixel Zkáza v přímém přenosu: Takto si lidé sdílejí hrozivé záběry hořící katedrály Notre-Dame – G.cz
Vyhledávání

Zkáza v přímém přenosu: Takto si lidé sdílejí hrozivé záběry hořící katedrály Notre-Dame

+ DALŠÍCH 14 FOTEK + DALŠÍCH 15 FOTEK

Pařížská katedrála Notre-Dame v plamenech, dramatické záběry zaplavily sociální sítě, lidé sdílejí, jak slavnou památku stravuje požár, který podle oznámení hasičů vypukl krátce před 19 hodinou. Podívejte se na děsivé obrázky.

Václav Roman
Václav Roman 15.4.2019, 20:19

Požár slavné katedrály

Elysejský palác označil požár katedrály Notre-Dame za „hrozivý“ a francouzský prezident Emmanuel Macron, kvůli mimořádné situaci zrušil svůj avizovaný televizní projev, ve kterém se chystal oznámit, jak chce jeho vláda reagovat na protesty žlutých vest.

V pondělí večer krátce před sedmou hodinou zachvátily vrchní část slavného chrámu plameny, které se začaly rychle šířit. Podle hasičů oheň vypukl v místech, kde probíhají renovační práce a není vyloučeno, že s nimi může souviset.

Katedrála byla rychle evakuována, stejně tak její bezprostřední okolí. Hasiči zahájili rozsáhlou operaci.

"Lešení jde pomalu k zemi, v zadní části jsou masivní plameny. Kousky katedrály odpadávají, například trámy v chrámové lodi," hlásil z místa dramatické události reportér listu Libération.

Podívejte se, jak lidé sdílejí požár, který zachvátil zadní část gotické katedrály, která patří k nejnavštěvovanějším památkám francouzské metropole, každoročně přiláká kolem 13 milionů návštěvníků.

Plameny zachvátily chloubu Francie

Katedrála Notre-Dame v Paříži, které je také známá jako Chrám Matky Boží, je gotická římskokatolická katedrála, která se nachází východní polovině ostrova Île de la Cité na řece Seině v Paříži.

Její stavba byla zahájena v roce 1163, dokončena byla po dlouhých 182 letech. Na začátku Svatého týdne, v pondělí 15. dubna 2019 zachvátil tuto jedinečnou památku zničující požár, během kterého se zřítila štíhlá věž a propadla střecha.

Podle posledních zpráv nebyl při požáru nikdo zraněn. Škody však budou z historického hlediska nevyčíslitelné.

A zde se můžete podívat na fotografie jednoho z největších požárů u nás: Sapu z plamenů před 10 lety zahraňovala bezmála tisícovka hasičů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články