fb pixel Žižkovská Klinika: kde se proboha fláká policejní zásahovka?! – G.cz
Vyhledávání

Žižkovská Klinika: kde se proboha fláká policejní zásahovka?!

Levicoví extrémisté okázale ignorují zákony, smlouvy i obyčejnou lidskou slušnost. Stát by se měl z téhle bizarní kauzy poučit a už nikdy jim nic nepronajímat.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 5.9.2017, 16:00

Pražský městský soud zamítl odvolání proti rozsudku, podle kterého mají aktivisté z žižkovského sociálního centra Klinika opustit objekt a uvolnit jej novému majiteli, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Informuje o tom iDnes a my dodáváme: „Včera bylo pozdě!“

O tom, že Klinika je zločin, píšeme na g.cz opakovaně, například ZDE nebo ZDE. Zdůrazňujeme, že násilné obsazování a zneužívání cizího majetku je útokem na samotnou podstatu zákona, běžných lidských vztahů a evropské kultury a demokracie. Pokud to prochází Klinice, může se cokoli. Potřebujete byt? Prostě se k někomu nastěhujte a neptejte se ho. Chcete auto? Rozbijte sklo, nasedněte a odjeďte. Máte málo peněz? Zajdete s pistolí do banky. Takhle jsem se s aktivisty o squatting hádal v Knihovně Václava Havla:

Přesně takhle zvrhle můžete začít uvažovat v situaci, kdy Klinika bez platné smlouvy obývá dům, který aktivistům nepatří. V normální zemi by osazenstvo „sociálního centra“ už dávno vyvedla policejní zásahová jednotka.

Teď to tedy mají aktivisté černé na bílém s kulatým razítkem: nemají tam co dělat. Uznají svou prohru a sbalí si kufry? Ani náhodou. „Myslíme si, že není důvod k vyklizení. Nikoho nepoškozuje, když tu sociální centrum bude dál fungovat, ba naopak,“ řekl novinářům Jakub Ort z Kliniky. Rozsudek je tedy pro aktivisty jen kusem hadru.

Připomeňme, že Klinika pro své okolí znamená nemalé bezpečnostní riziko. Nejde o to, že se tu často pořádá veřejné čtení z Karla Marxe (ideologa, jehož bláboly stály u zrodu totalitní ideologie komunismu, mající na svědomí asi 75 milionů mrtvých). Mnohem horší je, že Klinika je přímo propojena s levicovým extremismem a násilím, například s opakovanými útoky teroristů na restauraci Řízkárna (podrobně jsme o tom psali ZDE). I proto je ostatně Klinika opakovaně zmiňována ve zprávách ministerstva vnitra o extremismu v části věnované krajní levici.

„Kdo a proč se snaží zničit Kliniku?“ ptají se její obyvatelé v tiskové zprávě, kterou k aktuálnímu rozsudku obratem vydali. Používají přitom formulaci, že se kdosi pokouší Kliniku „vyklidit od nepohodlných aktivistek a aktivistů“ (ano, v tomto genderovém pořadí, aby to bylo politicky ultrakorektní). V pozadí rozsudku jsou podle tiskové zprávy „politicko–ekonomické zájmy“, respektive zákulisní pikle a temné rejdy jakýchsi blíže nespecifikovaných developerů. „Možná se nemovitost někomu později tzv. přihraje,“ spekulují paranoidně spiklenecky.

A my se ptáme: kde je proboha ta zásahovka? K čemu si platíme policii, která nejede a nejede? Od čeho jsou zákony, když si stát nedovede prosadit jejich dodržování?

Stát by se každopádně měl z bizarní a neskutečné kauzy Klinika poučit a levicovým skupinám už nikdy nic nepronajímat. Kdo nedodržuje smlouvy a okupuje objekt i po jejich vypršení, s tím se ve slušné společnosti prostě nejedná.

A TADY si přečtěte o zločinci a masovém vrahovi, jehož ksicht nosí hoši a děvčata z Kliniky často na tričkách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články