Demonstrovali jste proti útokům nácků na pražské kavárny? Postavte se i za restauraci Řízkárna!

Obrázek uživatele Ivan Brezina
28.4.2016, 10:04

Levicový extrémismus je stejně zrůdný jako ten pravicový. Kdo to odmítá vidět, je ignorant a pokrytec.

O víkendu v Praze dosud neznámí pachatelé posprejovali kavárny a obchody nenávistnými nápisy a hákovými kříži. Poničené podniky spojoval pozitivní vztah k multikulturalismu a k projektu HateFree Zone, který se snaží o budování tolerance a o potlačování projevů nenávisti a násilí ve společnosti.

Vzápětí vypukla neuvěřitelná mela. Politici Adriana Krnáčová a Dominik Feri se teatrálně fotili při okázalém mytí posprejovaných fasád. Na žižkovském náměstí Jiřího z Poděbrad se na demonstraci s názvem „Solidární shromáždění: Praha se nebojí“ sešly stovky lidí, aby daly najevo, že se jim útoky pravicových extrémistů nelíbí.

Byli jste tam taky? Tak to jste pěkně naletěli.

Poslední bitva vzplála…

Objevuje se čím dál větší podezření, že mohlo jít o předem promyšlenou a pečlivě připravenou propagandistickou akci levicových aktivistů ve stylu Levinsonova filmu Vrtěti psem (1997). Může tomu nasvědčovat použitý slovník (odpůrci imigrantů nepoužívají výraz „uprchlíci“) nebo rychlost, s jakou byly protesty zorganizovány.

U záběrů sprejerů z bezpečností kamery se lidé ptají: "Proč mají ti náckové kapuce? Aby jim nebyly vidět dredy!" Na Facebooku se dočtete třeba i : „Celej false flag s pomalováním snadno omyvatelných ploch, výborným mediálním pokrytím a bleskurychle připravenou "solidární akcí" umytí, včetně demonstrace nese znaky akcí krajní levice, která pracuje tak profesionálně, efektivně a s tak vysokým rozpočtem, že se jednomu nechce věřit, že to neprobíhá s pomocí složek ministerstva vnitra a za vládního financování.”

Důkazy ale zatím chybí, takže to mohou být jen pomluvy. I pak jste ale pěkně naletěli. Demonstrace na Žižkově totiž nebyla žádným „spontánním projevem znepokojené veřejnosti“. Pořádala ji marxistická skupina Socialistická solidarita, na transparentech se skvěly citáty z Internacionály a v projevech řečníků zněly komunistické fráze. Prostě jste se nevědomky zapletli se zločineckou ideologií.

Nahlašovatelem akce byl Jan Májíček. Už tohle jméno vás mělo varovat. Májíček před osmi lety s bývalými komunistickými politruky organizoval protesty proti americkému radaru, od kterých vedly finanční nitky do Kremlu. V březnu 2008 pak teroristům z Hizballáhu pogratuloval k „porážce Izraele“.

Co víc chcete? Pokud demonstraci proti „projevům nenávisti“ organizuje antisemita a levicový extrémista, je to prostě bizarní paradox.

Jed, bomby a požáry

Jan Májíček je přitom zároveň jedním z propagátorů akcí proti smíchovské restauraci Řízkárna. Jejího majitele Vladimíra Krulce levicoví extrémisté podezírají, že několika svým zaměstnancům nezaplatil za odvedenou práci. Neřešme, jestli je to pravda nebo ne. Kdyby to tak ovšem bylo, poškozeným zaměstnancům by nic nebránilo domáhat se svých práv soudně. To se ale neděje. Místo soudů je Krulcova restaurace už skoro dva roky terčem levicového šikanování a terorismu, jaký v Česku nemá obdobu.

Aktivisté ze Socialistické solidarity, Mostecké solidární sítě a Sítě revolučních buněk (SRB) bojují „všemi prostředky proti kapitalistickému svinstvu“. Restauraci šikanují vylepováním lživých letáků a hostům cíleně blokují místa u stolů. Podle Krulce se toho účastnil třeba Lukáš Borl (levicový aktivista, po kterém dnes pátrá policie) nebo Igor Ševcov (ruský anarchista, teď čerstvě osvobozený v kauze žhářského útoku na dům ministra obrany Stropnického a vzápětí vyhoštěný pro sprejerství).

Levicoví aktivisté z anonymních e-mailů vyhrožují, že jídlo v Řízkárně je otrávené a v restauraci že je každou chvíli bomba. Jen od letošního ledna do března bylo nahlášeno šestatřicet bombových útoků, všechny falešné. Po každé výhružce ale restauraci musejí prohledat pyrotechnici, což Řízkárně vyhání hosty. A o to teroristům jde. Krulec je pro ně totiž "součást kapitalistické třídy, která hromadí bohatství na úkor pracujících". Přesně jak kdysi tvrdil Marx, Engels, Lenin a další komunističtí zločinci.

Návod na pekelný stroj

Loni v létě během tří měsíců shořelo pět rozvážkových aut Řízkárny, zapálených směsí benzínu a oleje. V prosinci v Řízkárně někdo rozlil kyselinu máselnou – extrémně smrdutou látku, která měla vyhnat hosty. „Jedna dávka kyseliny vylita přímo v restauraci a druhá mířila do zdejší kuchyně,“ pochvalovali si aktivisté. „Není pochyb o tom, že nesnesitelný pach této kapaliny způsobil Řízkárně provozní problémy a nemalé finanční ztráty.“

Útočníka v masce, který smrdutou látku v Řízkárně rozlil, Krulcovi lidé málem chytili. Teroristé se z toho poučili a na web Sítě revolučních buněk zavěsili návod, jak sestrojit časované nástražné systémy na zapalování aut:

"V jednom z návodů jsme popsali metodu zapalování aut našich nepřátel," píše se zde. "Metoda je to sice snadná, ale ne všude využitelná. Někdy je potřeba sabotovat způsobem, který nám umožní stáhnout se z místa dřív, než dojde k požáru. K takovému účelu se hodí časované zápalné zařízení. Zde je návod na jedno zařízení, které lze načasovat až na 60 minut. To znamená, že sabotéři mohou zařízení v klidu umístit, a pak využít celou hodinu na nenápadný ústup..."

Dvojí metr

A teď si to hezky postavme vedle sebe. Na jedné straně máme výlohy a fasády žižkovských kaváren, posprejované pár nenávistnými hesly (dejme tomu, že to opravdu udělali pravicoví extrémisté). Není to nic hezkého, ale dá se to snadno umýt. Veřejnost se ovšem může přetrhnout, aby dala najevo, že “tohle ne!”.

Na straně druhé jsou mnoho měsíců trvající kriminální útoky proti restauraci Řízkárna, za kterou bez nejmenších pochyb stojí levicoví extrémisté (sami se k tomu přece hlásí). A veřejnost mlčí. Nikomu třeba nevadí, že teror je propojen autonomním sociálním centrem Klinika, kde jeho organizátoři verbují útočníky na "přímé akce".

Zúčastnili jste se pondělní demonstrace na náměstí Jiřího z Poděbrad, pořádané lidmi ze Socialistické solidarity, kteří jsou na levicové teroristy přímo napojeni? Pak jste nejen totální pokrytci měřící dvojím metrem, ale nesete i morální spoluvinu. Kdo z vás se aspoň stejně jako za ty poničené fasády kaváren postavil i za Řízkárnu? Kdo z vás pozvedl hlas proti mnohem horším zločinům, než je pár tahů sprejem?

Dejte si řízek!

Řízkárna se pro levicové extrémisty stala symbolem “nenáviděného kapitalistického systému”. Vladimír Krulec přitom nikoho neokrádá, nemučí ani nevraždí. Prostě jen smaží výborné řízky. Chcete ho podpořit? Místo skandování hesel na levičáckých demonstracích si k němu prostě zajděte na oběd nebo na večeři:

Adresa je U Klikovky10, Praha 5, tel. 725 880 008 a menu najdete na Facebooku. Třeba variace řízečků (kuřecí a vepřové v různých strouhankách) s tradičním bramborovým salátem… Anebo si je objednejte na www.babiccin-rozvoz-jidel.cz. To jídlo se stává i demonstrací, že si nenecháme všechno líbit.

Dobrou chuť! A taky dobrý pocit, že jste podpořili statečného člověka, který se stal terčem rudého terorismu. Tady si přečtěte, co mu levicoví aktivisté píšou:

Jaký druh terorismu je horší?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, proč jsem si dal šátek na pleš.


Komentáře