fb pixel Žijte svobodně! 5 novodobých forem nomádství – G.cz
Vyhledávání

Žijte svobodně! 5 novodobých forem nomádství

Zdroj: www.sabreakingnews.co.za

Co to dnes znamená být nomádem?

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 21.12.2015, 18:50

Nomád se nebojí objevovat, nomád se neváhá učit a posouvat své hranice. Nomád chce zažít cestu samotnou. Celý svět je pro něj domovem, a přestože někdy pocítí samotu, o to víc si cení přátel, které potká při svém putování. Být nomádem dnes neznamená být vyvrhelem, protože přeci jen nás spojuje všudypřítomný internet. Ale nomádi chtějí od života víc než jen pohodlí a domov o čtyřech stěnách – chtějí dobrodružství.

Tady máte hned několik forem novodobých nomádů, kteří za sebou nechávají v tomto světě stopu.

1. Digitální nomádi

To jsou cestovatelé, kteří využívají možnosti tzv. práce na dálku a přitom se přesouvají z místa na místo. Pro klienty plní práci i z druhého konce světa. Vystačí si jen s málem – notebookem a připojením k internetu.

2. Hudební nomádi

Protože nedílnou součástí všech hudebníků je i cestování, řada jejich kousků vzniká tzv. za pochodu. A jsou to nejen DJs, ale i producenti hudby, kteří jsou často na cestě a téměř nikdy se nezastaví. Skládají např. na letištích při čekání na přestup do cílové destinace, kam jedou hrát, nebo také i naopak, když se vracejí domů.

3. Fitness nomádi

Hvězdy Youtube a instruktoři, kteří jsou jako hosté zváni po světě na různé akce, aby předvedli, co umí. Jsou to jak tanečníci, tak vrcholoví trenéři a poradci. Cestují a učí ostatní své triky, předávají rady a tipy – také se ovšem sami učí novým věcem a neustále se zdokonalují. Jsou pořád v pohybu a vždy připraveni vykonat něco nového.

4. Sportovní nomádi

Vrcholoví sportovci, kteří po celou svou sezónu jezdí po světě za turnaji a závody. Zastaví se jen na pár týdnů, kdy jim končí sezóna. A ani to pro ně není všechno – stejně jako výše uvedení fitness nomádi, i oni si užijí mnoha cest i mimo svou sezónu, jako hosté exhibičních akcí.

5. Nomádi anarchisté

Lidé, kteří se vzdali všeho – práce, svého ‚pevného‘ domova i přátel a místo toho vyrazili za nespoutaným dobrodružstvím po světě, stopem i po svých. Jejich cíl je nevypočitatelný, protože se rozhodují za pochodu. Ať už se ten den vydají překonat hory, nebo brigádničit v ovocných sadech, užívají si, jak jen to jde.

Když chcete zažít dobrodružství nomádského způsobu života, musíte si v drtivé většině případů vystačit s málem – naplnit obsah batůžku a vyrazit na cestu; na tahání těžkých kufrů není moc času ani sil. Teprve na cestě opravdu zjistíte, co zásadního z šatníku s sebou potřebujete. Proto pro lidi, kteří vyznávají nomádský způsob života a jsou neustále v akci, vyvinul adidas Originals nové NMD sneakers z téměř nezničitelné prodyšné látky a podrážkou, která je inspirována běžeckými botami. V Praze se poprvé předvedli ve Footshopu 12. prosince. I vy můžete poznat, jaké to je v nich objevovat všechny světové strany.

A tady se ještě podívejte na 10 nejideálnějších řidičských bot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články