10 ideálních řidičských bot – G.cz
Vyhledávání

10 ideálních řidičských bot

Že řídíte zásadně v jehlách, sandálech nebo pohorkách? Styďte se... pedály vám o autu řeknou skoro všechno. O té dvoutunové zbrani, kterou ženete kupředu. Investujte do nich.

Václav Rybář
Václav Rybář 26.7.2015, 13:44

1. Puma Ferrari

uxpqkxxytyouxfvueku7 Klasické řidičské boty od Pumy, které najdete ve většině krámů. Jsou to vždycky sezónní limitky, takže je střídavě mají a nemají. Spolupráce trvá už přes deset let, designy se trochu mění, ale počítejte s výraznými barvami, odznáček Ferrari a špičkovou botou, kterou ohnete jednou rukou. Vzorek i tloušťka podrážky jsou ideální, ale tyhle boty opravdu nikdo nepřehlédne. Budete trochu za pozéry, ale naštěstí to není jenom pozlátko.

2. Converse

converse Konversky sice mají zbytečně tlustou podrážku, ale v prvním Rychle a zběsile v nich jezdil Paul Walker, takže v nich drandí spousta rádoby pouličních závodníků. Jakékoliv kecky jsou ostatně celkem rozumnou volbou, zvlášť pokud vám jde o cenu a pohodlí. Za lva salonů ale nebudete.

3. Adidas Samba

samba Boty na sálovou kopanou se staly v USA oblíbenou jezdeckou obuví. Nejsou drahé a jejich podrážka má ideální grip i tloušťku. Navíc je bota krásně pružná a snadno do ní vklouznete. Vypadá ale... jako bota na sálovou kopanou.

4. Alpine Stars

x02uta9oiwp2v6ffk0iw Jedny z nejlepších a taky nejdražších bot na trhu. Většina Alpine Stars jsou homologované, nehořlavé a profesionální závodní boty. Podobné najdete u Momo, Sabelt nebo Sparco. Tyhle firmy jsou v oboru závodnického oblečení pojmem. A podle toho taky vypadají ty cenovky.

5. DC Pro Spec 2.0

wf6jhgx9r3kvq1d8ajdh Máte rádi Kena Blocka a jeho Gymkhanu? Kupte si jeho boty a budete jezdit jako on. Jsou to sice jen barevný kecky, ale taky na nich nenecháte půl výplaty. Pro čerstvé hoblovače asfaltu povinnost. Asi.

6. OMP Vintage Carrera

qexa7o0duqj16vsq9dys Moderní závodnická bota v retrokabátku. Vypadá úplně jako kožené závodní škrpály ze sedmdesátých let. Za tuhle nostalgii si připlatíte, ale podívejte se na ně. Nejsou k sežrání?

7. G-Force 236 Pro

gforce Stojí třetinu toho, co profesionální závodnické boty, ale mají certifikát a jsou z nehořlavého nomexu, takže vás s nimi klidně pustí i do libovolných závodů. Nebo si alespoň jako profík budete připadat.

8. Piloti Spyder SV

piloti Navrženy specificky pro ježdění, ale přesto nestojí víc než běžné generické kecky. A navíc i nenápadně vypadají, takže je můžete nosit denně.

9. Mokasíny Clarks

loafers Tyhle stařecké mokasíny? Tak bacha, tyhle konkrétní boty proslavil Ayrton Senna, když s nimi prodriftoval stovky kilometrů. Pokud nebudou dost dobré pro vás, není to jejich chyba. Navíc mají překvapivě solidní vzorek a tedy i ideální grip.

10. Puma Schumacher

hqb2n6mtrfyoziv4jx6s Puma vyrábí hned několik jezdeckých bot, takže si nemusíte kupovat kýčovité Ferrari křusky, ale můžete sáhnout po nenápadnějších Schumacherech. Jsou levnější, mají stejnou kvalitu a nebudete v nich na první pohled vypadat, že si něco kompenzujete.

A TADY máte 10 drog, které za volant rozhodně nepatří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu