Ženy jsou mnohem šťastnější ve vztahu s ošklivými muži, potvrdila studie – G.cz
Vyhledávání

Ženy jsou mnohem šťastnější ve vztahu s ošklivými muži, potvrdila studie

Mrk! + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzpomínáte si na pohádku Kráska a zvíře, ve které je krásná dívka uvězněna děsivým a odpudivým zvířetem, ale nakonec se ukáže, že je v pohodě a daj to spolu do kupy? Je dost pravděpodobné, že jsou spolu doteď, zatímco vy, jakožto pohledná dívka z fitka, hledáte už nejméně podvacáté svého pana Božského ve Zlatém stromu. A pořád nic. Zkuste si najít ošklivce a bude to klapat.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 3.5.2019, 10:51

Atraktivní ženy by měly hledat ošklivé muže

Američtí vědci opět něco zjistili. A tentokrát je to něco, co bude zajímat ošklivé i krásné lidi. Americké komedie ze středoškolského prostředí nás už několikrát poučily o tom, že i ten největší školní lůzr může zaujmout královnu maturitního plesu.

Dle studie Státní univerzity na Floridě se nyní prokázalo, že heterosexuální vztahy mají větší šanci na úspěch v případě, že je žena mnohem atraktivnější než muž. Nejspíš je to z důvodu, že ošklivý muž si atraktivní ženy mnohem více váží, avšak na druhou stranu – krása je přeci jen pomíjivá. Takže jestliže si žena v určitém věku myslí, že je na koni, tak za deset let tomu může být naprosto jinak.

Ošklivější ženy ve vztahu se cítí nejistě

Studie zkoumala 113 novomanželských párů, kterým bylo kolem 20 let, žily v okolí Dallasu a byly spolu zhruba 4 měsíce. Na základě dotazníků se zjistilo, že v případě, že má žena fyzicky přitažlivého muže pro okolí, tak to může mít negativní důsledky na jejich budoucí vztah. Obzvláště když žena v tomto páru tolik atraktivní pro okolí není. Pro ženy to pak může vést v budoucnu i k psychickým potížím jakými jsou například deprese, úzkost nebo nespokojenost se svým životem.

Studii publikoval časopis Body Image a dokonce v ní zaznamenal další rizika, která skrývají páry, v nichž je atraktivnější muž. Jedním z nich je například negativní dopad na stravovací návyky žen a poruchy přijímání stravy. Naopak ženy v přítomnosti méně přitažlivých mužů tyto problémy nemají, což vede k jejich dlouhodobé spokojenosti.

Muži i ženy jsou dlouhodobě vystavováni ideálu krásy 21. století, takže botox a silikon na nás kouká z každého rohu. Reálný svět je samozřejmě jinde. Ženy jsou na tato srovnání mezi světem silikonu a realitou všedních dní citlivější než muži, což v nich probouzí paniku, že nedosahují očekávání svého protějšku.

A zde je 6 věcí, které muže na ženách nejvíce zajímají.

Podobné články

Doporučujeme

Další články