fb pixel Žena z Nebrasky obklopená záhadnými úmrtími: Oběťmi vražedkyně Delly Sorenson byli příslušníci její vlastní rodiny – G.cz
Vyhledávání

Žena z Nebrasky obklopená záhadnými úmrtími: Oběťmi vražedkyně Delly Sorenson byli příslušníci její vlastní rodiny

Zdroj: Public Domain, https://murderpedia.org/female.S/s/sorenson-della.htm

Dne 23. července roku 1918 zabila Della Sorensonová první ze svých sedmi obětí na venkově v Nebrasce, když otrávila malou dceru své švagrové jménem Viola Cooperová.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 23.7.2023, 09:24

Vraždy v Nebrasce

Během následujících sedmi let umírali za záhadných okolností lidé z okolí Sorensonové, a to ať už se jednalo o přátele, příbuzné či známé. Až po delší době si konečně někdo uvědomil, že musí jít o něco víc než o náhodu.

Dva roky po smrti malé Violy byla otrávena Wilhelmina Weldamová, což byla tchyně Delly Sorensonové. Sorensonová se poté rozhodla jít také po vlastní rodině a v září během dvou týdnů zabila svou dceru Minnie a manžela Joea.

Vražedné řádění

Sorensonová si počkala pouhé čtyři měsíce, než se znovu vdala, a poté se usadila v Dannebrogu v americkém státě Nebraska. V srpnu roku 1922 ji přijela navštívit její bývalá švagrová s dalším nemluvnětem, čtyřměsíčním Cliffordem.

Stejně jako v případě Violy Sorensonová nebohé dítě otrávila kouskem bonbonu. Nešťastná paní Cooperová, která stále nevěděla, co se děje, přišla v říjnu znovu na návštěvu s dalším dítětem. Tentokrát pokus Sorensonové o otrávení další oběti naštěstí nevyšel.

Odhalení

Počátkem roku 1923 Sorensonová zabila svou vlastní dceru Delii v den jejích prvních narozenin. Když jedna z přítelkyň Delly Sorensonové přivedla svou malou dceru na návštěvu o pouhý týden později, bylo malé dítě rovněž otráveno. Až teprve poté, co při pokusu o vraždu svého druhého manžela vražedkyně neuspěla a on pouze onemocněl, ale nezemřel, začaly úřady uvažovat o tom, že by mezi sérií úmrtí mohla existovat souvislost.

Nakonec byla Sorensonová v roce 1925 zatčena, když se neúspěšně pokusila otrávenými sušenkami zabít dvě děti v sousedství. K činům se přiznala a řekla: „Ráda chodím na pohřby. Mám radost, když někdo umírá.“ Podobné pocity přesvědčily lékaře, že Sorensonová trpí schizofrenií, a byla umístěna do státní psychiatrické léčebny. V ústavu o šestnáct let později ve věku 44 let zemřela.

Zdroj: History, Onlyinyourstate

Podobné články

Doporučujeme

Další články