fb pixel Zemřel režisér Václav Vorlíček: Připomeňte si s námi jeho přelomové filmové triky, které naprosto předběhly dobu – G.cz
Vyhledávání

Zemřel režisér Václav Vorlíček: Připomeňte si s námi jeho přelomové filmové triky, které naprosto předběhly dobu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

K filmu se dal Václav Vorlíček proto, že chtěl vyprávět příběhy. Ten jeho životní se v úterý v noci naplnil. Vynikající český režisér a scenárista zemřel po těžké nemoci ve věku 88 let. Vzpomeňme na něj prostřednictvím jeho přelomových filmových triků, které dodnes vypadají dobře.

Václav Roman
Václav Roman 6.2.2019, 14:03

Zemřel pan Pohádkář

Geniálnímu filmaři Václav Vorlíčkovi vděčíme za Tři oříšky pro Popelku, Arabelu, Dívku na koštěti ale třeba také za komedii Jak utopit doktora Mráčka nebo Létajícího Čestmíra. Jeho filmy a seriály vynikají nejen skvělými příběhy, ale také filmových triky. Těmi nejzajímavějšími, z nichž některé i pan Vorlíček odtajnil, se můžete proklikat v následující galerii:

Na FAMU mu to napoprvé nevyšlo

Vorlíček se narodil 3. června 1930 v Praze a už v 17 letech měl jasno, čím chce být. Filmovým režisérem. Chtěl studovat tento obor na FAMU, ale napoprvé neprošel přísným sítem. Vorlíček se rozhodl vydat na Barrandov, kde se mu poštěstilo dostat do štábu režiséra Martina Friče. Na další pokus se už na FAMU dostal a školu v roce 1956 zdárně absolvoval. Později zde pak působil jako pedagog.

Diváky si získal svou parodií na komiksové seriály Kdo chce zabít Jessii? Za úspěchem snímku z roku 1966 stálo skvělé herecké obsazení (Jiří Sovák, Olga Schöberová), výtvarná složka Karla Saudka, ale především nápaditá režie.

A zde nabízíme 3 konspirační teorie o britské královské rodině.

Podobné články

Doporučujeme

Další články