Zbabělý Volný (SPD) uráží zesnulého Havla: nebýt jeho, nestal by se poslancem shodují se politici a žádají omluvu

Obrázek uživatele vaclav.roman
21.12.2018, 15:04

Politici jsou zase ve při. Rozkol způsobil poslanec Lubomír Volný (SPD) výrokem, že bývalý prezident Václav Havel byl vlastizrádce. Ministr zahraniční Tomáš Petříček (ČSSD) mu vzkázal, že by se měl za svá slova omluvit a označil jej za hulváta.

Hulváti do politiky nepatří

„V politice si lze vážit slušnosti, ne hulvátů,“ zakončil svůj příspěvek na sociální síti ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD. Reagoval na urážlivý výrok poslance Lubomíra Volného z SPD, který v den výročí úmrtí Václava Havla na svém twitterovém účtu napsal: „Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel.“

Volný tímto výrokem popudil řadu lidí. Mimo jiné i moderátora České televize Jakuba Železného, před kterým urážlivá slova zopakoval, proti čemuž se Železný ostře ohradil.

Volný pak na Facebooku přilil olej do ohně, když napsal: „Považuji Václava Havla za prvního českého agenta globálního veksláka Sorose...“ Dále se rozepsal o tom, že Havel nesloužil zájmům českého lidu, ale nadnárodních korporací. „Své první vlastizrady se dopustil svým podílem na likvidaci českého zbrojního průmyslu, amnestií, která povraždila, znásilnila, zmrzačila, oloupila a okradla, stovky, možná tisíce obětí...“ pokračuje Volný, který je tímto tématem posedlý. Že s ním není něco v pořádku, pozná každý, kdo si přečte jeho poslední příspěvky na jeho twitterovém účtu.

Není divu, že sklidil za hanlivá slova bouři. Ministr zahraničí na jeho adresu vzkázal: „Jsem hluboce zklamán a velmi se stydím za výroky poslance Volného z SPD o prezidentu Václavu Havlovi. Nesouhlasím se vším, co Václav Havel udělal, ale šířit takovou nenávist a zlobu ohrožuje budoucnost naší země. Do svobodné části světa jsme se vrátili po 40 letech totality i díky Václavu Havlovi, sprosté a podlé nadávky na tom nic nezmění.“

Obdobě reagoval i poslanec ODS Martin Baxa, který uvedl, že nebýt celoživotního Havlova boje za demokracii, tak by Volný v parlamentu neseděl, protože by žádné svobodné volby nebyly. Jenomže to si poslanec SPD asi neuvědomuje. S omluvou nepočítá, alespoň se tak vyjádřil pro webový portál novinky.cz.

A zde prosincový volební průzkum podle CVVM: Do Sněmovny by se nedostal Okamura ani Kalousek.


Komentáře

Doporučeno pro vás