fb pixel Zažít koncentrák skrz sociální sítě: Fiktivní Instagram malé Židovky přibližuje hrůzy holocaustu současné generaci – G.cz
Vyhledávání

Zažít koncentrák skrz sociální sítě: Fiktivní Instagram malé Židovky přibližuje hrůzy holocaustu současné generaci

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Jak by to vypadalo, kdyby za druhé světové války existovaly sociální sítě? Tuto otázku si zřejmě položil izraelský milionář Mati Kochavi, který se rozhodl, že současné generaci přiblíží druhou světovou válku a především veškerá zvěrstva holokaustu skrz fiktivní instagramový účet eva.stories, na kterém zaznamenal životní příběh mladé židovské dívky.

Martin Miko
Martin Miko 10.5.2019, 14:44

Storíčko z koncentráku

Izraelskému milionáři Matimu Kochavimu se povedlo vytvořit zajímavý projekt, kterým seznamuje mladou generaci s hrůzami druhé světové války. Vytvořil fiktivní instagramový účet s názvem eva.stories, který je inspirován skutečným životem židovské dívky Evy Heymanové. Slečně je13 let, žije v Maďarsku a má sen stát se fotografkou. Jenže je rok 1944 a Evu i s celou rodinou čeká deportace do koncentračního tábora.

Celý profil tedy zachycuje osud mladé židovské dívky během druhé světové války, avšak s tím rozdílem, že k tomu využívá Instagram se všemi funkcemi. Za pomoci Stories vypráví její příběh včetně pobytu v koncentračním táboře a setkání s nacisty. Jedná se tedy o jakýsi dokumentární film, který skrz sociální síť popisujživot během války. Profil v současné době sleduje přes 1,7 milionů uživatelů a ohlasy vyvolal po celém světě. Instagramový účet eva.stories byl spuštěn 1. května, tedy v den, kdy si svět připomíná oběti holokaustu.

Co si o tomto nápadu myslíte vy? Podle nás se jedná o skvělou pedagogickou pomůcku a navíc se ukázalo, že Instagram lze využívat i jiným způsobem, než sdílením reklam. Kdyby projekt nestál 5 milionů dolarů, řekli bychom, že by bylo fajn takto zpracovat mnohem víc zásadních historických témat. Ale takhle chápeme, že to je jen zbožné přání.

A zde se dozvíte, proč Ortel fandí Židům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články