fb pixel Zavřená hospoda i kino? Evropani mají o využití volného času jasno, každý druhý hraje video hry – G.cz
Vyhledávání

Zavřená hospoda i kino? Evropani mají o využití volného času jasno, každý druhý hraje video hry

Herní průmysl je letos na vzestupu. Do online světa se totiž kvůli omezením spojeným s koronavirovou pandemií přesouvají nejen vzdělávací a pracovní aktivity, ale také trávení volného času. Podle průzkumu Interaktivní softwarové federace Evropy hraje videohry v současnosti polovina Evropanů, tři čtvrtiny z nich se této činnosti věnují alespoň jednou týdně. A výrobci softwaru i hardwaru se jim snaží vyjít vstříc. Například přední výrobce počítačů Lenovo nyní k nákupu notebooku z herní řady Legion nabízí zdarma balíček oblíbených her a programů v hodnotě 4 tisíce korun.

Komerční článek
Komerční článek 27.11.2020, 10:03

Zatímco řada odvětví ekonomiky a společenského života kvůli pandemii Covid-19 strádá, hernímu průmyslu se dál mimořádně daří. Jeho celosvětové tržby už loni překonaly metu 150 miliard dolarů a byly tak téměř čtyřikrát vyšší než tržby spojené s filmovou produkcí. Letos má přitom obrat v herním odvětví podle odhadů vzrůst o dalších 12 miliard dolarů. Trend rostoucí obliby videoher se týká i Česka. Asociace českých herních vývojářů pro letošek očekává nárůst tržeb českých herních společností o 10 %, což je v celosvětovém kontextu nadprůměrná hodnota.

Lidé nyní stráví hraním videoher v průměru 9 hodin týdně, přičemž zdaleka nejde jen o zábavu pro nejmladší generaci. Vždyť průměrnému hráči je 31 let a ve věkové skupině 6 až 64 let hraje videohry 51 % Evropanů. Ve chvíli, kdy je celá řada společenských, kulturních i sportovních aktivit omezena, se ani není čemu divit. Hry jsou vyhledávaným způsobem trávení volného času, při kterém není třeba příliš přemýšlet nad tím, zda člověk zrovna neporušuje neustále se měnící vládní nařízení.

Tři čtvrtiny Evropanů hrají videohry alespoň hodinu týdně, dalších 15 % alespoň hodinu měsíčně. V průměru strávíme hraním her 8,6 hodiny týdně, a to už si většinou žádá pořádné zařízení s odpovídajícím výkonem. Nikdo nechce prohrát hned první bitvu nebo zůstat kilometry pozadu za ostatními jen kvůli zastaralé technice.

Balíček her zdarma k notebooku Lenovo Legion

Lenovo jako jeden z předních výrobců počítačů a dalších elektronických zařízení investuje nemalé prostředky právě do herního segmentu. Se svojí herní řadou Legion potěšilo již mnoho vášnivých hráčů, kteří v zápalu boje opravdu neradi dělají kompromisy. Příkladem za všechny je model Lenovo Legion 5Pi, který přináší ten nejvyšší výkon s 10. generací procesorů Intel Core i7, 32GB pamětí DDR4 a 1TB úložištěm.

Výhodou notebooků Lenovo Legion je i to, že nemusí sloužit jen jako herní zařízení. Svůj špičkový výkon nedávají navenek nijak okázale najevo, naopak díky svému jednoduchému designu působí nenápadným byznysovým dojmem, takže je lze bez problému využít i při práci nebo při studiu.

Lenovo teď pro všechny své zákazníky navíc připravilo speciální akci, díky které k nákupu notebooku Lenovo Legion získáte zcela zdarma i balíček oblíbených her a programů v hodnotě 4 tisíc Kč. Vašim úkolem pak už bude jen ubránit planetu Zemi před invazí mimozemšťanů ve hře Serious Sam 4 nebo přežít na bojišti první světové války a porazit všechny nepřátele v kultovní sérii Street Fighter.

https://www.lenovo.cz/balicekher/

Zdroj: Statistické údaje vychází ze zprávy Interaktivní softwarové federace Evropy pro rok 2020, která se zaměřuje především na klíčové evropské země jako Francie, Německo, Španělsko a Velká Británie. https://www.isfe.eu/wp-content/uploads/2020/08/ISFE-final-1.pdf

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články