fb pixel Zasmějte se: černošský vtipálek udělal ze Starbucks totální idioty – G.cz
Vyhledávání

Zasmějte se: černošský vtipálek udělal ze Starbucks totální idioty

Jste černí? Dostanete kávu zdarma. Politicky korektní pitomci se totiž bojí, aby vás náhodou neurazili.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.4.2018, 16:31

Amerikou lomcuje údajný rasistický skandál. Zaměstnanec kavárenského řetězce Starbucks ve Filadelfii nepustil tři černochy na toalety, protože si v kavárně nic neobjednali. To je naprosto normální – použití WC je prostě podmíněno konzumací, jak všichni známe i z českých restaurací. Černoši ale rozpoutali aféru, že prý byli diskriminováni kvůli barvě pleti.

Samozřejmě nebyli, ale proč jen tak cvičně nezkusit začít křičet „Rasismus!“, že? Starbucks se z toho podělal hrůzou. Zareagovali uzavřením všech 8000 poboček na půl dne a proškolením 175 000 zaměstnaců, jak se správně politicky korektně chovat k menšinám.

Už tohle stačilo, aby byli kavárníci za politicky korektní pitomce. A teď je dorazil americký komik Bryan Sharpe, který na Twitteru vystupuje pod nickem Hotep Jesus. Nakráčel do Starbucks a bílé slečně u pultu řekl: „Slyšel jsem, že tu nemáte rádi černochy, takže jsem si přišel pro odškodňovací voucher!“ Slečna mu bez protestů dala kafe zdarma. Viz video nahoře.

Vtipálek Sharpe svým trollingem udělal ze Starbucks předposrané idioty na druhou. Ukázal, jak politická korektnost vytváří z lidí vystrašené hlupáky a zbavuje je kritického myšlení. Pokud vám někdo nalije gratis kávu jen proto, že jste černý, je to rasismus naruby. Podle stejné logiky by mohli přijít čeští Romové do banky a říct, že kvůli útlaku ze strany Čechů chtějí zadarmo peníze.

„Miluju rasismus – tohle je možné jen v Americe,“ směje se Sharpe na Twitteru. Ostatní americké černochy vyzval, aby si o svou „odškodňovací“ kávu řekli taky. Sledujte jeho#StarbucksChallenge.

Jenže je to celé poněkud hořká legrace. Ukazuje to, že politická korektnost se zvrhla ve svůj pravý opak. Tak dlouho jsme ustupovali menšinám a chodili kolem nich po špičkách, až dnes menšiny mají víc práv než většina. Utlačováni jsme najednou my – svým vlastním strachem, abychom se náhodou nikoho nedotkli kvůli barvě pleti nebo sexuální orientaci.

Rozhovor se Sharpem je zde:

A tady se podívejte na rasistický skandál kvůli tomu, že český fotbalový trenér nazval černocha černochem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články