fb pixel Zaklínač konečně dostane (pořádné) filmové zpracování! – G.cz
Vyhledávání

Zaklínač konečně dostane (pořádné) filmové zpracování!

Zdroj: www.nexusmods.com

Po poslední vydané hře byla ta očekávání šílená. Geralt z Rivie dobude svět i na plátnech kin!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 6.11.2015, 16:50

Nejdřív knihy, pak hry, komiksy a nakonec i celovečerák. Od doby, co Andrzej Sapkowski vydal prvního Zaklínače, jeho Geralt ušel pěkně dlouhou cestu a dobyl celý svět. Na plátně se mu ale bohužel doposud nedařilo, film a seriál z něj sestříhaný fanoušky ani samotného autora příliš nenadchly. Ale co nebylo, může být.

Americké studio Sean Daniel Company, které má na svědomí sérii Mumie, před několika hodinami oznámilo novou filmovou adaptaci téhle literární fantasy legendy. Film máme očekávat v roce 2017 a bude prvním ze série(!).

O scénář se postará Thania St. John, která v minulosti psala pro řadu seriálů (např. Buffy, přemožitelka upírů). Režisérem bude Tomasz Bagiński z polského studia Platige Image. To má na svědomí třeba tenhle skvělý trailer na hru The Witcher 3: Wild Hunt.

Tomazs sám je v současnosti kreativním ředitelem v Platige Image a v minulosti byl nominovaný na Oscara za animovaný snímek The Cathedral. Od budoucího filmu si zatím můžeme slibovat to, že se zaměří na Geralta samotného - bude vycházet ze Sapkowkiho povídek Zaklínač a Menší zlo. Co se týče herců, o obsazení zatím není nic známo, ale fanoušci mají už dlouho jasno. Drtivá většina by si jako Zaklínače představovala Madse Mikkelsena, v současnosti proslaveného seriálového Hannibala, který si má podle všeho zahrát i dalšího marvelovského superhrdinu, Doktora Strange. Mluví se ale (rozumějme pořád jen mezi fanoušky) i o dalších jménech, jako je Gerald Butler nebo Viggo Mortensen. A co si myslíte vy? Náš favorit je nejspíš zřejmý.

Anketa

Koho byste si představovali v roli Geralta z Rivie?

Anketa se načítá...

A pokud vás minul zaklínačský komiks, nahlédněte SEM a SEM na naše recenze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články