fb pixel Zákeřní vegani demolují řeznictví ve Francii, řezníci prosí vládu o ochranu – G.cz
Vyhledávání

Zákeřní vegani demolují řeznictví ve Francii, řezníci prosí vládu o ochranu

Zdroj: profimedia.cz

Řezníci ve Francii v poslední době rozhodně nemají klidné spaní. Aktivističtí vegani se k nim totiž chovají jako k čarodějnicím ve středověku a ničí jejich řeznictví graffiti a umělou krví. Jedná se vážný zásah nejen do tradiční francouzské kultury, ale řezníci se zároveň cítí v ohrožení. Proto tamní řezníci požádali vládu o ochranu. Na celou kauzu upozornil server The Guardian.

Martin Miko
Martin Miko 28.6.2018, 14:35

Zákeřní vegani zaútočili na řezníky

Veganská revolta ve Francii v posledních měsících neustále graduje a z původně mírumilovné skupiny propagující konzumaci rostlinné stravy se během let stala fanatická aktivistická skupina, která se neštítí ničeho. Ničit cizí majetek a zastrašovat poctivé řezníky, kteří živí rodiny a platí daně, jim přijde naprosto běžné. Francouzská federace řezníků, která čítá přes 18 tisíc členů, proto zaslala dopis francouzské vládě, kde popisuje zvěrstva, která na jejich provozovnách páchají zákeřní vegani. Kromě toho, že jim sprejují na řeznictví, tak je i pravidelně polévají falešnou krví. Tamní řezníci mají proto logicky strach, že by to mohlo brzy skončit i fyzickým napadením či smrtí, a proto žádají vládu o ochranu. Šéf federace řezníků, Jean-Francois Guihard, samozřejmě nežádá o to, aby před každým řeznictvím stála policie, ale v dopise vládě navrhuje, aby byly tyto extrémistické skupiny monitorovány.

Tito veganští vandalové jsou schopni například prohodit cihlu skrz skleněnou výlohu v řeznictví. Tato agrese není páchána jen na řeznících. Své by mohl vyprávět i prodejce sýrů v Lyonu, který byl nedávno přepaden a jeho obchod byl postříkán nápisem „Mléko je vražda.“

Ochránci zvířat a další veganští aktivisté však francouzským médiím tvrdí, že veškeré násilí odsuzují. V každém hnutí, náboženství nebo subkultuře se vždycky objeví malé procento radikálních extrémistů, které se chová v rozporu se zákonem a veganství není žádnou výjimkou.

Vegani jsou ve Francii pořád v menšině oproti „všežravcům“. Dle údajů z roku 2014 byl počet vegetariánů ve Francii zhruba okolo 3 až 5 %. Jestliže má tento trend stoupající tendenci, tak vzhledem k počtu obyvatel by se jednalo zhruba až o 3 a půl milionu Francouzů, což však pořád znamená přes 60 milionů obyvatel Francie, kteří holdují masu.

A zde je 12 důkazů, že vegetariáni jsou nechutní pokrytci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články