fb pixel Mládí Jeffreyho Dahmera: Whisky pil už ve čtrnácti, poprvé zabil pár týdnů po maturitě – G.cz
Vyhledávání

Mládí Jeffreyho Dahmera: Whisky pil už ve čtrnácti, poprvé zabil pár týdnů po maturitě

Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain

Pokud patříte mezi fanoušky Netflixu, určitě vám v roce 2022 neunikl 10dílný seriál o Dahmerově životě, který nesl název Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Kanibal z Milwaukee, jak se mu přezdívalo, se však v popkultuře objevil víckrát. Jaký byl vlastně život a první vražda tohoto šílence, který v letech 1978 až 1991 zavraždil minimálně 17 mladých mužů a chlapců?

Martin Miko
Martin Miko 6.2.2024, 12:08

Třídní šašek s chutí zabíjet

Jeffrey Dahmer se narodil 21. května 1960 v Milwaukee ve Wisconsinu do rodiny výzkumného chemika a instruktorky dálnopisu. Podle některých psychologů prý jeho problémy mohly mít zárodek už v jeho dětství, což je ovšem sporné. Podle některých zdrojů mu byla odpírána pozornost, podle jiných zas byl v mládí hýčkán. Když Dahmer nastoupil do první třídy, jeho otec byl neustále v práci. Matka byla pro změnu depresivní hypochondr a většinu času trávila v posteli. Jednou se dokonce pokusila o sebevraždu, což je uváděno v jedné z jeho vzpomínek. Ve škole byl Dahmer plaché a tiché dítě, které nemělo moc přátel. Zato měl prapodivný zájem o mrtvá zvířata. Jeho fascinace mrtvými zvířaty prý začala, když mu byly 4 roky. Podle jeho otce ho prý velmi bavil zvuk praskání kuřecích kostí, které vynášel po večeři do popelnice. Malý Jeff je dokonce hledal v okolí domu a následně je zkoumal. Později kosti i bělil s pomocí bělidla.

V říjnu 1966 se celá rodina přestěhovala do Doylestownu ve státě Ohio, kde jeho matka i porodila mladšího bratra Davida. Ve stejném roce získal konečně jeho otec titul a začal pracovat jako analytický chemik. O rok později došlo k dalšímu stěhování, tentokrát do domu u lesa, kde se malý školák Jeff „vyřádil“ na sbírání a následném usmrcování zvířat formaldehydem.

Střední škola byla pro vyrůstajícího Dahmera změna. Ve čtrnácti letech začal pít alkohol a skotskou, a to dokonce i za bílého dne. Spolužákům tvrdil, že alkohol pije, protože je to jeho lék. Zpočátku byl poměrně nekomunikativní, ale postupně si vybudoval pověst třídního klauna, který za peníze na alkohol udělá cokoliv. Učitelé o něm hovořili jako o vysoce inteligentním jedinci, který vše fláká, a proto výsledky zapadá do šedého průměru. Zájmy však měl. Hrál stolní tenis a krátce zkoušel se středoškolskou kapelou. Zlom v jeho životě nastal v období puberty, kdy si uvědomil, že je homosexuál. Rodičům tuto informaci zatajil. Jednou se na začátku puberty dokonce pokusil „randit“ s chlapcem, ale v hlavě se mu tvořily jiné sny a fantazie. Když mu bylo 16 let, bylo jeho erotickou představou přepadnout baseballovou pálkou běžce ze sportovního týmu, ale to mu nakonec nevyšlo.

V roce 1977 se Dahmerův prospěch výrazně zhoršil, a proto se jeho rodiče rozhodli najmout soukromého učitele. Bohužel bez úspěchu. Toho roku toho na Dahmera bylo trochu moc. Rodiče se rozvedli, táta se odstěhoval a jako bonus musel řešit maturitu.

Tři týdny po maturitě spáchal Dahmer první vraždu. 18. června 1978 nabral stopaře Stevena Marka Hickse, který byl v podobném věku jako on. Poté ho přilákal k sobě domů pod záminkou popíjení piva před rockovým koncertem, na který se stopař chystal. Navštívili proto jeho dům, kde si povídali, pili pivo a poslouchali muziku. Když chtěl Hicks vyrazit po pár hodinách na koncert, Dahmer mu v tom zabránil. Nakonec ho umlátil činkou vážící 4,5 kilogramů. Poté ho Dahmer ještě škrtil. Mrtvé tělo nakonec svlékl a masturboval nad ním. Následující den tělo rozpitval ve sklepě. Poté ostatky zakopal na zahradě. O několik týdnů později se však rozhodl mrtvolu znovu vykopat a oddělit maso od kostí, přičemž maso následně rozpustil v kyselině. Kosti rozdrtil kladivem a prach z nich pak rozsypal v lese za domem. Hicksův řetízek i nůž, kterým ho pitval, pak hodil z mostu do řeky Cuyahoga.

Náš tip: Osudy vraha Jeffreyho Dahmera si můžete pustit i na videu našeho partnerského webu. Další osudy plné zla najdete i na platformě Stream.

Zdroje informací:

https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Dahmer

https://www.csfd.cz/film/1218967-monstrum/prehled/

Podobné články

Doporučujeme

Další články