fb pixel Žádná sloupkařka by neuplatila luxusní hadry i byt na Manhattanu: Holčičí seriály, které z nás vychovaly naivky – G.cz
Vyhledávání

Žádná sloupkařka by neuplatila luxusní hadry i byt na Manhattanu: Holčičí seriály, které z nás vychovaly naivky

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Seriály světu vládnou. Ale jsou seriály a seriály. Některé ultra populární kousky jsou z dnešního pohledu opravdu hodně naivní. Bohužel však běžely v době, kdy část z nás vyrůstala, a tak nám dost pokřivily světonázor. Narovnat ho do správné polohy pak někdy trvalo déle, než by nám bylo milé... A někdy a u některých se to nepovedlo dodnes... Bohužel.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.1.2020, 11:21

Nesmysly, kam se podíváš

V dnešní době mají seriály svébytné místo v celosvětové kinematografii. Známe pojem quality TV, pod nímž se skrývají počiny typu The Wire, Breaking Bad či Peaky Blinders a v podstatě to znamená plnohodnotné dramatické příběhy se skvělou výpravou i castingem, na jakou jsme jinak zvyklí u celovečerních snímků, jen tady je to na pokračování. Což mimo jiné znamená i to, že to vydělá více peněz, čili se do toho rovněž více peněz může nacpat.

Ne vždy ale hrané televizní pořady zažívaly zletou éru, ačkoliv tu s námi byly od chvíle, co se televizory staly standardním vybavením většiny domácností. Nedávno jsme v redakční debatě zavzpomínali na 90. léta minulého a nultá léta současného století, na období, kdy někteří z nás vyrůstali, a na romantické (ok, uznáváme, říkejme jim prostě „holčičí“) seriály, které se dočkaly obrovské popularity, bezpočtu sérií, někdy i navazujících celovečerních filmů. Přesto jsou z dnešního pohledu úplně stupidní.

A především naivní! Snad každý příčetný člověk musí vědět, že žádná sloupkařka na volné noze by ze svého příjmu neutáhla byt na Manhattanu, nonstop večírky v trendy podnicích tamtéž a ještě luxusní hadry a doplňky. Ano, řeč je pochopitelně o Sexu ve městě, který mimo jiné naučil celou jednu generaci žen, že je úplně jedno, že s nimi muž klidně i roky zachází jako s hadrem, když na konci udělá velké gesto a řekne „jsi ta pravá“. Právě díky Carrie a jejímu nezdravému vztahu s Božským se dnes tolik dam trápí s toxickými manipulativními sociopaty a na hodné Aideny z vysoka kašle.

Tohle jsou ale hodně devadesátky. Podívejte se do následující galerie, kde jsme podobných tv shows, které z nás vychovaly naivky, vybrali hned několik. A ano, mysleli jsme i na mladší ročníky.

Tak co vy na to? Souhlasíte s námi, nebo se řadíte k těm, kterým uvedené kousky vymyly mozky a i dnes je vidí zcela nekriticky?

Podobné články

Doporučujeme

Další články