fb pixel Simpsonovi slaví své 30. narozeniny: Jak šel čas kultovním seriálem, který časopis TIME označil za nejlepší ve 20. století? – G.cz
Vyhledávání

Simpsonovi slaví své 30. narozeniny: Jak šel čas kultovním seriálem, který časopis TIME označil za nejlepší ve 20. století?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Kdyby dnes ještě žil Albert Einstein, tak by mohl říct, že nekonečný je vesmír, lidská hloupost a seriál Simpsonovi. Kultovní žlutá rodinka je tu s námi již neuvěřitelných 30 let a patří tak k nejdéle vysílaným seriálům v historii. Toto kulaté výročí jsme se rozhodli oslavit týdenním speciálem věnovaným právě tomuto legendárnímu pořadu. V prvním díle se trochu podíváme na historii příběhů ze Springfieldu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 16.12.2019, 13:50

Ty jeden mrňavej!

I v té poslední chýši v Africe, i v tom nejzapadlejším koutku Sibiře znají lidé příběhy jedné americké rodinky z městečka Springfield. Seriál Simpsonovi, který tento týden slaví své 30. narozeniny je jedním ze největším kulturních fenoménů poslední doby. Ze skromných začátků, kdy seriál začínal jako pouhá výplň jedné pozapomanuté televizní estrády, se Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie vypracovali až na nejdéle vysílaný americký sitcom v historii, který se dočkal celé řady ocenění a dokonce i celovečerního filmu.

Za 30 let prošel seriál i jeho tvorba poměrně zajímavým vývojem, který jsme se k tomuto výročí rozhodli přehledně seřadit do následující galerie. Jestli vám to i po jejím projetí bude málo, tak nezoufejte. Tento článek je jen prvním dílem našeho simpsonovského týdenní speciálu, ve kterém vám přiblížíme celou řadu zajímavých článků, které vám ukáží pozadí tohoto fenomenálního animovaného seriálu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články