fb pixel Začněte rok 2019 utopeni v slzách dojetí: životopisný Beautiful Boy líčí trojboj otce, syna a drogové závislosti – G.cz
Vyhledávání

Začněte rok 2019 utopeni v slzách dojetí: životopisný Beautiful Boy líčí trojboj otce, syna a drogové závislosti

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Filmů o lidech závislých na drogách už jsme všichni viděli spoustu. Různé žánry, různé úhly pohledu... Celovečerní počin Amazon Studios Beautiful Boy, který míří do českých kin jako první z filmových novinek roku 2019 se řadí k těm, které vás donutí vzít si do sálu balíček kapesníků.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 31.12.2018, 10:39

Sonda do skutečného života?

Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí?

Naprosto tuctová sumarizace děje snímku Beautiful Boy zkušeného filmového fanouška zřejmě nenadchne. Filmů o dětech závislých na drogách, o tom, jak to působí na ně, na jejich blízké, jak je těžké se z toho dostat, takových už je tzv. na skladě habakůk. Celovečerní počin Amazon Studios v produkci Brada Pitta si ale za předlohu bere memoáry skutečných lidí, otce a syna Sheffových, kteří příběh drogové závislosti mladšího z nich sepsali každý ze svého pohledu a stal se z toho bestseller.

Je tedy jasné, že hlavním nosným sloupem filmu jsou herecké výkony představitelů ústředních rolí. A ty jsou podle zahraničních kritiků skutečně dechberoucí. Steve Carell už mnohokrát dokázal, že i když je jako komediální herec k popukání, vážnější polohy mu jdou ještě lépe. Timotée Chalamet se zase do povědomí dostal díky hlavní roli ve všemi opěvovaném dramatu Dej mi své jméno.

Beautiful Boy jde do našich kin 3. ledna a podle všeho u toho budete/budeme fakt hodně brečet. Hodnocení snímku jako celku jsou ale pouze lehce nad průměrem a podle všeho film trpí tím, čím většina jeho tématických sourozenců - na to, o čem pojednává, je až příliš čistý. Na drogové závislosti není dojemného a uhlazeného vůbec nic.

A tady se podívejte, jaké další filmy nás čekají v roce 2019.

Podobné články

Doporučujeme

Další články