fb pixel Začínal v reklamě na žvýkačky: superstar filmových songů Sting slaví už 67. narozeniny – G.cz
Vyhledávání

Začínal v reklamě na žvýkačky: superstar filmových songů Sting slaví už 67. narozeniny

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes slaví 67. narozeniny Gordon Matthew Thomas Sumner. Pokud vám toto jméno nic neříká, nevěšte hlavu. Dnešní oslavenec je spíše znám pod uměleckým jménem Sting. Kromě hudební dráhy zaznamenal úspěch i ve filmovém průmyslu, a to nejenom svými filmovými songy, ale také jako herec.

Václav Roman
Václav Roman 2.10.2018, 14:41

Nejen talentovaný hudebník

Proslul jako člen skupiny The Police, kterou založil v roce 1977. U zrodu punkové kapely stál ještě bubeník Stewart Copeland a kytarista Andy Summers. Skupina slavila největší úspěch na začátku 80. let, úspěchem bylo album Synchronicity, které vystoupalo na čelní příčky britských i amerických hitparád. V roce 1985 se skupina The Police rozpadla a Sting se dal na sólovou dráhu.

Písničky tohoto britského hudebníka je možné často slyšet ve filmech. Zmiňme například singl ze Tří mušketýrů „All for Love“, který nazpíval společně s Bryanem Adamsem a Rodem Stewartem, nebo pak song Demolition Man ze stejnojmenného filmu. Za hudbu a songy k filmům byl celkem čtyřikrát nominován na Oscara. Například v roce 2004 za píseň „You Will Be My Ain True Love“, která zazněla ve snímku Návrat do Cold Mountain.

Činí se i jako herec. Před kamerou stál poprvé v reklamě na žvýkačky jako model, ale později přišly i role skutečné. Za zmínku stojí především postava Feyd-Rautha Harkonnena z filmu Duna, který natočil v roce 1984 David Lynch. Sting ztvárnil i další filmové a seriélové postavy. Na některé z nich se můžete podívat v následující galerii:

A zde si poslechněte největší hity rockera Meat Loafa, který oslavil narozeniny v minulém týdnu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články