Začínal v reklamě na žvýkačky: superstar filmových songů Sting slaví už 67. narozeniny

Obrázek uživatele vaclav.roman
02.10.2018, 14:41

Dnes slaví 67. narozeniny Gordon Matthew Thomas Sumner. Pokud vám toto jméno nic neříká, nevěšte hlavu. Dnešní oslavenec je spíše znám pod uměleckým jménem Sting. Kromě hudební dráhy zaznamenal úspěch i ve filmovém průmyslu, a to nejenom svými filmovými songy, ale také jako herec.

Nejen talentovaný hudebník

Proslul jako člen skupiny The Police, kterou založil v roce 1977. U zrodu punkové kapely stál ještě bubeník Stewart Copeland a kytarista Andy Summers. Skupina slavila největší úspěch na začátku 80. let, úspěchem bylo album Synchronicity, které vystoupalo na čelní příčky britských i amerických hitparád. V roce 1985 se skupina The Police rozpadla a Sting se dal na sólovou dráhu.

Písničky tohoto britského hudebníka je možné často slyšet ve filmech. Zmiňme například singl ze Tří mušketýrů „All for Love“, který nazpíval společně s Bryanem Adamsem a Rodem Stewartem, nebo pak song Demolition Man ze stejnojmenného filmu. Za hudbu a songy k filmům byl celkem čtyřikrát nominován na Oscara. Například v roce 2004 za píseň „You Will Be My Ain True Love“, která zazněla ve snímku Návrat do Cold Mountain.

Činí se i jako herec. Před kamerou stál poprvé v reklamě na žvýkačky jako model, ale později přišly i role skutečné. Za zmínku stojí především postava Feyd-Rautha Harkonnena z filmu Duna, který natočil v roce 1984 David Lynch. Sting ztvárnil i další filmové a seriélové postavy. Na některé z nich se můžete podívat v následující galerii:

A zde si poslechněte největší hity rockera Meat Loafa, který oslavil narozeniny v minulém týdnu.


Komentáře

Doporučeno pro vás