fb pixel Zachránil vesmír, létal s CIA ve Vietnamu a změnil se v černocha: Deset nejlepších rolí Roberta Downeyho Jr. – G.cz
Vyhledávání

Zachránil vesmír, létal s CIA ve Vietnamu a změnil se v černocha: Deset nejlepších rolí Roberta Downeyho Jr.

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Z nikým nechtěné trosky se nakonec vypracoval na jednoho z nejlépe placených herců v Hollywoodu. Robert Downey Jr., který dnes slaví 58. narozeniny, ale není jen mužem, jenž zachránil vesmír před Thanosem. Připomeňte si jeho největší role v naší galerii!

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 4.4.2023, 00:49

Zachránil mě Burger King!

Málokterý herec prožil tak bouřlivou kariéru jako Robert Downey Jr. Z velkého talentu se kvůli opakovaným problémům se zákonem (a drogami) stal nikým nechtěnou a naprosto odepsanou troskou, ze které si dělali srandu i Simpsonovi. I když hrál s takovými režiséry, jako byl Richard Attenborough, neustálé potyčky se zákonem, jež ještě komplikovala silná drogová závislost, ho stály přátele, slávu i oceňovanou roli v Ally McBealové. Nakonec ho před úplným pádem na dno zachránil hamburger od Burger Kingu. Ano, čtete správně.

Pamatujete si scénu v prvním Iron Manovi, kdy si po návratu ze zajetí objedná Tony Stark pořádný Burger King? Tahle scénka byla do filmu vložená na osobní přání Downeyho Jr., který tak chtěl fastfoodovému řetězci poděkovat za své napravení. Jak častokrát vyprávěl, někdy uprostřed svého největšího feťáckého dna se Downey Jr. po návštěvě svého oblíbeného dealera vydal naprosto sjetý koupit do drive-inu pořádný Burger King k obědu.

V momentě, kdy se do burgeru zakousl, okamžitě se mu obrátil žaludek, prý z toho, jak hnusné to bylo. Byl to prý pro něj takový šok, že burger ani nedojedl, odjel s autem k oceánu a nedojedený sendvič i se všemi drogami naházel do moře. O pár dnů později se přihlásil na odvykací kúru a zbytek je již historií. Díkybohu za Burger King. Bez něj by totiž Thanos nakonec vyhrál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články