fb pixel Od vyklepané smažky k chlápkovi, kterému na narozkách hráli Duran Duran: 12 neskutečných faktů ze života Roberta Downeyho Jr. – G.cz
Vyhledávání

Od vyklepané smažky k chlápkovi, kterému na narozkách hráli Duran Duran: 12 neskutečných faktů ze života Roberta Downeyho Jr.

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Jako Iron Mana ho zná a miluje celý svět. Jak to ale, že je Robert Downey Jr. v roli rozháraného boháče tak dobrý? On totiž tak trochu je skutečným Tony Starkem. Rozhodně vás to napadne při pohledu na jeho život, ve kterém nechybí drogy, vězení, drahá auta, ukvapená manželství, vstávání z popela a miliardy dolarů...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.4.2019, 12:22

Jako fénix

4. dubna slaví už 54. narozeniny Robert Downey Jr., jeden z nejpopulárnějších hollywoodských herců své generace a podle magazínu Forbes aktuálně třetí nejvýdělečnější hvězda současnosti. Celebrita, kterou dnes miluje celý svět, která chodí po dětských nemocnicích těšit fanoušky svou přítomností, užívá si spokojeného manželství a sbírky luxusních aut, má za sebou ale docela tvrdou historii.

Robert Downey se narodil stejnojmennému undergroundovému režisérovi, který synátorovi nabídl prvního jointa už v šesti letech. Jak RDJ později prohlásil v jednom rozhovoru, s otcem měl velmi chladný a zvláštní vztah a jeho dětství celkově nebylo nic moc, což bylo pravděpodobně jedním z důvodů, proč různé omamné látky vyhledával v podstatě celé mládí. Herectví se začal naplno věnovat v polovině 80. let a na začátku devadesátek ho proslavila hlavní role v životopisném Chaplinovi. S proslulostí přišly peníze, s penězmi hory kokainu.

Zlom podle herce přišel v roce 1995, kdy točil režisérský počin Jodie Foster Domů na svátky. Tehdy poprvé vyměnil kokain za heroin. V průběhu let byl pak několikrát zadržen za přechovávání drog. Jednou ho našli nahého za volantem jeho Porsche. V autě s ním byly balíky koksu, heráku a taky revolver Magnum. Kvůli fetu dvakrát skončil ve vězení, jednou na půl roku, podruhé si odkroutil rok.

Definitivní dno prý objevil jednoho večera na začátku nového tisíciletí, když se sjetý zastavil na jídlo v Burger Kingu. Hamburger, který si objednal, byl prý tak odporný, že ho to donutilo zamyslet se nad celým svým životem. Ani nedojedl, sedl za volant, odjel k oceánu a všechny drogy, co u sebe měl, naházel do vody. Nastoupil na odvykačku, dal se do kupy a na scénu se znovu vrátil v roce 2003. Na absolutní vrchol ho o 5 let později vynesla role Iron Mana a zbytek, no, zbytek už patrně znáte. Co o téhle star ale možná nevíte, to najdete v galerii tady:

A tady se podívejte na 5 věcí, které o ději Avengers: Endgame prozradil nový a poslední trailer.

Podobné články

Doporučujeme

Další články