fb pixel Za každé znásilnění dítěte knězem zemře jedno štěňátko: Kardinál Duka si však myslí, že jde jen o hysterii – G.cz
Vyhledávání

Za každé znásilnění dítěte knězem zemře jedno štěňátko: Kardinál Duka si však myslí, že jde jen o hysterii

Je mi líto postižený chlapče, ale Bůh tě nesnáší. Tady máš pusu na rozloučenou a už upaluj. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když před pár lety oblíbený komik Louis C. K. zesměšňoval katolickou církev a v legendárním videu ji vykresloval jako organizaci, která slouží pouze ke znásilňování dětí, celou situaci velmi zlehčoval. Podobně se k této problematice postavil i kardinál Dominik Duka, který sexuální zneužívání nezletilých dětí v církvi přirovnal k hysterii, protože takto zvrhlých kněžích je pouze promile ze všech. Opravdu?

Rom Jeremy
Rom Jeremy 1.3.2019, 15:29

Je to vážně hysterie?

Stojí za pováženou, že jeden z čelních představitelů církve u nás, kardinál Dominik Duka, dokáže na summitu ve Vatikánu banalizovat pohlavní zneužívání malých dětí, které naše společnost považuje za jeden z nejodpornějších činů. Samozřejmě hned po týrání štěňátek a mučení koťátek, které jsou pro nás ještě hrůznějším činem. Nejhorší na tom je, že zneužitím to nekončí. Děti a mladiství, kteří se stali obětí sexuálního zneužívání si s sebou vlečou traumata po celý život a objevují se u nich těžké deprese, pocit méněcennosti a poruchy osobnosti. A ty někdy mohou skončit až sebevraždou.

Zajímalo by nás, jak by kardinál Duka reagoval na to, kdyby některý z jeho příbuzných byl v dětství pohlavně zneužíván například katolickým knězem. Určitě by po této zkušenosti v italské televizi Sky TG24 neprohlásil, že je to ve skutečnosti také trochu hysterie. Samozřejmě, že pedofilní kněží v církvi tvoří naprosto menšinu, ale přesto je to problém jako každý jiný a nedá se nazývat hysterií. Na Dukovo prohlášení upozornil iDNES.cz, který však zpochybnil, zda-li měl na mysli přímo hysterii ohledně pedofilních skandálů v Česku, nebo po celém světě.

Italská televize nezapomněla zmínit i kauzu, jež se týkala Vendelína Zboroně, který byl před nedávnem náhle odvolán z důvodu podezření ze zneužívání nezletilých, kterého se měl údajně v minulosti dopustit. Biskupství však žádné důvody k odvolání oficiálně nezveřejnilo. I zde samozřejmě platí presumpce neviny. Rovněž byl v reportáži zmíněn církevní soudce Brněnské diecéze Jan Rozek, který pro iDNES.cz řekl, že v Česku jsou stovky lidí, kteří byli zneužíváni kněžími.

Církvi se samozřejmě nelíbí, že se tyto kauzy řeší veřejně, protože na jejich organizaci vrhají špatný stín. Není se čemu divit, avšak realita mluví za vše. Skandály spojené se zneužíváním nezletilých knězi se objevily napříč celou Evropou, a existují-li v Česku stovky zneužitých lidí duchovními, přijde nejspíš jednou čas, kdy se některá z kauz provalí veřejně.

A zde vás překvapí, že vláda začala konečně makat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články