Za Johnnyho Deppa poděkujte Cageovi: 5 celebrit, které za svou slávu vděčí jiným hvězdám

Je řada superslavných herců, režisérů nebo třeba muzikantů, jejichž plakáty mělo mnoho z nás v pokojíčku a dodnes je tak trochu milujeme. Každého z těchto slavných ale musel nejprve někdo objevit, případně ho vůbec dokopat k tomu, aby se do komediantské kariéry pustil. A někdy to dokázal jen ten, kdo už měl slávu pořádně rozjetou...

1. Nicolas Cage sehnal Deppovi agenta

Traduje se, že na první konkurz dovlekl Johnnyho Deppa jeho herecký kamarád Jackie Haley. Bylo to ale trochu jinak. Mladý Depp se stále snažil prosadit se jako muzikant, když ho kamarád seznámil s Nicolasem Cagem. Ten pak Deppa přesvědčil, že má velký herecký potenciál, a pomohl mu sehnat si prvního agenta.

2. Bez Spielberga žádný Diesel

Svět Rychle a zběsile by nevypadal stejně nebýt Stevena Spielberga. Tomu se kdysi do rukou dostal krátký amatérský film o začínajícím herci, jemuž se nedaří se prosadit. Natočil ho neméně začínající herec, který se snažil prosadit – Vin Diesel. Slavnému režisérovi se počin líbil natolik, že Diesela obsadil do Zachraňte vojína Ryana, a bylo.

3. (Bez)Starostná jízda Dennise Hoppera

Bezstarostná jízda je kultovní záležitost, která Dennisu Hopperovi zajistila nesmrtelnost – jestli ne tělesnou, tak určitě kinematografickou. Nebýt ale Johna Wayna, tahle drogová road movie by možná vůbec nevznikla. Hopper si totiž na sklonku 50. let proti sobě poštval většinu hollywoodských filmařů – měl totiž šílené požadavky. A skoro celé šedesátky tak nezavadil o pořádnou práci. Tu mu přihráli právě až Wayne a režisér Henry Hathaway, kteří mu dali part ve westernu Synové Katie Elderové.

4. Chris Pratt, hvězda z dodávky

Dnes hvězda hollywoodských blockbusterů, dříve obtloustlý trouba z komediálních seriálů... A ještě předtím? Číšník, který přespával v dodávce s obrázkem postav ze Scooby Doo na boku. Právě tam na tehdy devatenáctiletého Chrise Pratta narazila dcera komika Tommyho Chonga Rae. Hned ho pozvala na konkurz pro svůj vlastní filmový debut, a tak se Chris stal hercem.

5. Dexter z Broadwaye

Michaela C. Halla dnes zná každý, kdo sledoval seriály Dexter a Odpočívej v pokoji. Velké role kariéry by ale herec asi nedostal, kdyby si ho v malém divadle nevšiml režisér Sam Mendes. Tomu zrovna vypadla hlavní hvězda muzikálu Cabaret, který připravoval pro Broadway. Zariskoval, obsadil právě Halla a evidentně toho ani jeden nemusí dodnes litovat.

A tady nejstrašidelnější pohádky našeho dětství.


Komentáře