fb pixel Za Airbnb si brzy připlatíte. Od roku 2021 může jít až o 50 korun denně navíc – G.cz
Vyhledávání

Za Airbnb si brzy připlatíte. Od roku 2021 může jít až o 50 korun denně navíc

Zdroj: Pixabay

Oblíbená aplikace Airbnb sloužící pro krátkodobé ubytování nejen pro turisty zažívá v Čechách těžké časy. Nejprve v srpnu začala finanční správa obesílat pronajímatele bytů a pokojů kvůli dodanění příjmů z pronájmů, nyní navíc vláda schválila ubytovací a lázeňský poplatek, který se bude platit městům. Poplatek za ubytování by měl dosahovat až 50 korun za noc a pravděpodobně bude vázán na počet nocí objednaných přes Airbnb.

Martin Miko
Martin Miko 12.9.2018, 14:04

Poplatky za ubytování se zvýší

Obce si díky novému návrhu novely polepší, a to díky rozšíření poplatků, které se odvádí za pobyt. Nyní se budou totiž vztahovat i na ubytování v soukromí. Co se týče vybíraných částek, tak od roku 2020 stoupne maximální suma na 21 korun za den na osobu a od roku 2021 až na 50 korun. Obce si však budou moci regulovat výši poplatku sami. Toto opatření se týká i populárních aplikací jako je Airbnb.

Obce mohou v současnosti vybírat pouze poplatek, který činí pouhých 6 korun na lůžko na osobu, a to v rámci ubytovací kapacity. Lázeňský a rekreační poplatek činí 15 korun na osobu za den. Tato sazba se samozřejmě nebude týkat studentů, kteří kvůli studiu přebývají v jiném městě.

Vzhledem k tomu, že počet hostů ubytovaných v ČR skrz aplikaci Airbnb přesáhl jeden milion, znamenalo by to během několika let poměrně slušný přivýdělek pro obce, který by se dal rozumně využít. V Praze využívá Airbnb čím dál tím více lidí a v současné době je na 14,7 % ze všech přenocování v hlavním městě.

A zde je 9 skvělých technických vymožeností, které v roce 2006 ještě neexistovaly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články