fb pixel Z pohádkového seriálu Mašinka Tomáš se stane genderově vyvážený pořad. Přibude víc žen a mašinka z Afriky – G.cz
Vyhledávání

Z pohádkového seriálu Mašinka Tomáš se stane genderově vyvážený pořad. Přibude víc žen a mašinka z Afriky

Zdroj: bbc

Oblíbený dětský seriál Mašinka Tomáš čeká po několika desetiletích vysílání poměrně razantní změna. Dětští diváci verze, která je určená pro Velkou Británii, už ve svém oblíbeném animovaném seriálu neuvidí své oblíbené postavy, jelikož budou nahrazeny genderově vyváženými mašinkami. To v praxi znamená, že se v seriálu objeví ženské mašinky i mašinka z Afriky.

Martin Miko
Martin Miko 19.10.2017, 06:53

Genderově vyvážená lokomotiva

Majitele oblíbeného seriálu Mašinka Tomášek přišli s genderově vyváženým řešením, který zasáhne dětské diváky oblíbené pohádky už od příštího roku. V dětském pořadu se budou postupně objevovat dvě nové postavy – Nia a Rebecca. Nia bude dívčí postava afrického původu, což se pravděpodobně nebude zamlouvat zastáncům a voličům vlasteneckých politických stran. Naopak studenti a absolventi genderových studií budou zajisté jásat. Britský web The Sun navíc připomněl, že v seriálu je 10 lokomotiv, které se v pořadu pravidelně objevují a střídají, a nyní k nim přibudou alespon tři lokomotivy ženského pohlaví.

Dle deníku The Sun se však seriál Mašinka Tomáš dočká i dalších změn. Bude například cestovat po skutečných zemích a poznávat nové státy a navíc obdrží novou hudební znělku a prý má být pořad i zábavnější pro děti i jejich rodiče. Za vším údajně stojí propad v prodejích a sledovanosti, které v posledních letech příběhy o mašince Tomášovi provází. Firma Mattel navíc po více než dvouletém úsilí změnila koncept pořadu, přičemž vše bylo konzultováno s fanoušky, rodiči i OSN.

Mašinka Nia bude mít africké rysy

Pořad se bude nyní více ubírat edukativní směrem. Nová mašinka Nia, což ve svahilštině znamená výraz pro zájem nebo účel, bude inspirována Afrikou. Má pocházet z Nigérie a má s sebou nést charakteristické rysy typické pro „černý“ kontinent.

Britský seriál Mašinka Tomáš se vysílá od roku 1984, který vznikl podle knižní předlohy známého reverenda W. Awdryho, který kdysi psal příběhy o vláčcích pro svého syna.

A zde se dozvíte, že na světě existují jen dvě pohlaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články