Z mužů se stává ohrožený druh. Pořadatelé švédského festivalu zakázali vstup mužům, ombudsman to označil za diskriminaci – G.cz
Vyhledávání

Z mužů se stává ohrožený druh. Pořadatelé švédského festivalu zakázali vstup mužům, ombudsman to označil za diskriminaci

Syndrom podrážděné píči
Zdroj: gendersociety.wordpress.com

Uspořádat ve švédském Göteborgu hudební festival pro ženy, nonbinární a transgender osoby se mohlo zdát sice jako dobrý nápad, ovšem kdyby na něj neměli přísný zákaz muži. Švédský ombudsman se vyjádřil, že tento druh akce je diskriminační. Ostatně není moc logické, když všude hlásáš, že jsi diskriminován a pak sám diskriminuješ.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 21.12.2018, 16:35

Festival bez mužů

Když v roce 2017 na jednom z největších hudebních festivalů ve Švédsku došlo celkem ke 4 znásilněním a 23 napadením, které byly sexuálně motivované, rozhodla se oblíbená švédská komička Emma Knyckare uspořádat vlastní hudební festival bez mužů, čímž chtěla dát ženám a ostatním genderům najevo, že nově vzniklý Statement festival nebude místem, kde by měl někdo být znásilněn nebo přepaden se sexuálním motivem. Logicky se dočkala kritiky, která se nesla v duchu diskriminace. Na obranu organizátorky nutno říct, že na festival smějí i transgender lidé, takže tím pádem nejsou vyloučeni všichni muži. Takovéto tvrzení samozřejmě nedává moc smysl.

Každopádně se akce zúčastnilo 5 000 žen a dalších neurčitých genderů. Nicméně zásadní na celé akci je fakt, že se pořadatelé tohoto genderově nevyváženého festivalu provinili. Švédský ombudsman to označil za diskriminační přestupek. Reálně však nebyl žádnému muži na festival zamítnut přístup, jinak by byl trest pravděpodobně vyšší. Samotná prezentace festivalu ve stylu „man-free“ však vzbuzovala dojem, že za něj muži nesmí.

Historie se opět opakuje a my jsme svědky pokryteckého chování ze strany „utlačovaných“, kteří však sami touží po tom utlačovat jiné. O vycházení se všemi a rovnost mezi lidmi jim v podstatě vůbec nejde. „Zatímco feministky před 100 lety hlásaly, že ženy jsou si rovny s muži, dnešní feministky hlásají, že všichni muži jsou cisheretopatriarchální utlačovatelská prasata. Černoští aktivisté dříve bojovali za rovnoprávnost, dnes křičí, že běloši sou svině. A tak dále,“ reaguje novinář Jan Palička na toto téma a má v podstatě pravdu.

Naše společnost je čím dál častěji svazována pozitivní diskriminací, zvýhodňováním určitých skupin, nařízeními, určenými pracovními místy pro bývalé vězně, parkovací plochou pro ženy, zlevněnými jízdenkami atd atd. Když jste průměrný člověk s průměrnou prací, průměrným platem a průměrným životem, přijdete si v dnešní době akorát jako blázen, který navíc musí ze svých daní doplácet na výmysly druhých. Tohle přece není fér.

A zde je politický komentář od Petra Boháčka, který se zaměřil na Putina a Trumpa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články