Trucnádr, nebo Praha - venkov? Online anketa o název brněnského nádraží spustila lidovou tvořivost

V Brně se toho moc neděje, takže nové nádraží je docela událost. Když se k němu navíc váže anketa, v níž mohou lidé vymýšlet a vybírat jeho název, tak je to skoro jako svátek. Nicméně i v této exotické krajině mají smysl pro humor, a tak se z uvedeného hlasování stala zábava pro celou republiku.

Příští zastávka Šalingrad

Tak tohle bychom od našich exotických přátel z východu nečekali! V rámci pojmenování nového nádraží se Brňáci pustili do páchání humoru a ono je to vážně docela vtipné.

Ne, samozřejmě si děláme legraci. Vtipný Brňák neexistuje. Ne, pardon, už dost. Brňáky máme rádi a teď si nás získali ještě víc. Z ankety o názvu nového nádraží si totiž dělají opravdu kvalitní šprťouchlata. V online hlasování se totiž kromě vážných nápadů objevují věci jako Praha - venkov, Trucnádr, Vídeň - předměstí, Nechtěné nádraží nebo Nástupiště 9 a 3/4. Od konce června, kdy soutěž začala, dorazilo asi 3300 návrhů.

Navíc to zdaleka není jen nevinná legrace. Nápady, které budou mít nejvíce hlasů, se dostanou do finálového kola, ve kterém se bude vybírat a zatím s přehledem vede název Brno - Šalingrad (má přes 600 hlasů).

O celých 200 hlasů méně má seriózní Brno - Hlavní nádraží a na paty mu šlape nás favorit Praha - venkov. Úspěch slaví i další super kousek, Nádraží Járy Cimrmana (to se nám beze srandy nezdá zas tak hloupé), populární je i Vídeň - sever, nám se líbí Zemské nádraží Franty Kocourka v Brně.

Pokud chcete někomu přihodit hlas, můžete tady. Vybírat z deseti finalistů s nejvyšším počtem hlasů se bude v říjnu a dá se, myslíme, říct, že to bude skutečně napínavé! Vzrušení až na půdu!

A tady nejlepší kousky od Pražského institutu pro urážení Brna.


Komentáře

Doporučeno pro vás