Z lásky ke Třetí říši? Nacistická pokladní v Kauflandu vyvolala vlnu opovržení i černého humoru

Obrázek uživatele Jan Palička
26.04.2017, 19:12

Pozdvižení vyvolala pokladní z pražského Kauflandu. Ne že by šidila zákazníky, upoutala nicméně tím, že za kasou dávala na odiv své potetované předloktí. Na tom by v dnešní době nebylo nic špatného, kdyby ovšem žena neměla na ruce vytetovaný hákový kříž a další nacistické motivy. Reakce Čechů jsou dvojí, zatímco jedni oprávněně pobouření volají po vyhození ultrapravicové pokladní, jiní se uchýlili ke zbrani pro Česko tak typické - k černému humoru.

Málokdy se stane, aby titulky médií plnila obyčejná pokladní. Ženě, která se podle jmenovky jmenuje Miriam a pracuje na jedné z pražských poboček řetězce Kaufland se to nicméně povedlo. Jeden ze zákazníků si totiž povšiml poněkud neobyčejného tetování na její ruce a fotky nahrál na internet. Blesková reakce Čechů na sebe nenechala dlouho čekat.

Na tom, že pokladní má potetovanou ruku by v dnešní době nebylo nic divného, ostatně "kérku" má dneska kdekdo a tetovaní lidé nejsou ani zdaleka tak stigmatizováni jako před pár lety. Nicméně většina tetovaných na rozdíl od prodavačky Miriam už nemá v kůži navždy nakreslené motivy velebící nacistickou Třetí říši.

Ženě, která s úsměvem markuje zboží z pokladního pásu zdobí zápěstí masivní a nepřehlédnutelný hákový kříž. Nad ním je nepříliš umělecky povedený portrét hajlujícího nechvalně proslulého frontmana zakázané neonacistické kapely Skrewdriver Iana Stuarta Donaldsona. Podle autora fotografií na druhé straně ruky měla pokladní vytetovanou bránu do konentračního tábora Osvětim. A to je, jak každý soudný člověk jistě uzná, poněkud silná káva.

První logickou reakcí je pohoršení nad tím, že někdo, kdo se nestydí za adoraci nejhrůznějšího z totalitních režimů zodpovědného za organizované vyhlazování milionů lidí, může vůbec pracovat na pozici, kde dává svou náklonnost k nacismu tímto způsobem najevo. Pobouření Češi volají po vyhození dané prodavačky, která by spíše než za pultem měla sedět za podporu hnutí směřujícího k potlačení liských práv a svobod za katrem. Pracovněprávní důsledky by měly nicméně dopadnout i na manažera zodpovědného za zaměstnání dané prodavačky v případě, že o jejím protizákonném tetování věděl a nepovažoval ho za nic závadného.

Jestli je ale něco Čechům vlastní, pak je to schopnost s humorem černějším než noc reagovat na vážné věci. Výjimkou není ani kauza pokladní s vytetovaným hákovým křížem. Vzniklo již několik koláží, na nichž je například Kaufland přejmenován na Mein Kauf podle knihy Adolfa Hitlera nebo kde je slogan značky "Z lásky k Česku" předělán na "Z lásky ke Třetí říši".

Prodavačka pak dále podle vtipálků nejraději prodává tvarohový desert Pribinácek zlevněný z 88 na 18 korun nebo jí humoristé doporučují, aby po vyhazovu z Kauflandu přešla ke konkurenčnímu řetězci Adolf Hitlermarket, kde by se konečně mohla naplno řídit heslem: "Zde jsem nadčlověkem, zde okupuji". Absurditě celé situace pak nejvíce nahrává to, že pobočka, kde daná pokladní prodává, se nachází v ulici U Plynárny.

ZDE se můžete seznámit s osudy sourozenců Adolfa Hitlera, které možná ani jeho věrná fanynka z Kauflandu nezná.


Komentáře

Doporučeno pro vás