fb pixel Z hrobníka třpytivým králem konfet a rozkoše: Jak se zrodil Dan Nekonečný – G.cz
Vyhledávání

Z hrobníka třpytivým králem konfet a rozkoše: Jak se zrodil Dan Nekonečný

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Ještě to nestihlo přebolet, ale stejně si ho připomeneme, protože my rádi rýpeme do čerstvých ran. Nebýt jeho tragického skonu v březnu 2019, slavil by dnes žlutooranžový divočák Dan Nekonečný 57. narozeniny. Jaká byla jeho cesta z jihomoravského městečka až na samý vrchol rrrrozkoše?

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová Aktualizováno 29.6.2023, 09:30

Hrobník, který se stal třpytivým Bohem

Život samozvaného velvyslance ministerstva rozkoše začal poměrně obyčejně, narodil se jako Daniel Konečný do ateistické rodiny v jihomoravských Boskovicích. Měl dva sourozence. Jeho bratr, stejně jako jeho rodiče, už nežijí, proto pohřeb zařizovala jeho sestra, která bydlí ve Spojených státech. Z maloměsta směřovala jeho cesta na pražskou DAMU, kde vydržel jen dva roky. Následně prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici či hrobníka.

Pak už mohla začít jeho proměna ve třpytivou vesmírnou bytost, kterou jsme všichni tolik milovali. V roce 1990 založil kapelu Šum svistu, se kterou bavil fanoušky rytmickými variacemi a bláznivými kostýmy. Svým neotřelým vzhledem a divokou show dokázal zaskočit dokonce i v devadesátkách, které jsou láskou pro bizár proslulé. „Jsem lovec čarokrásných okamžiků, které po světě lovím a různě zakládám detašovaná pracoviště ministerstva rozkoší,“ prohlašoval o sobě.

Hity kapely Hafanana nebo Jsem boss nám budou v uších znít už navždy. Právě v klipu k písni Jsem Boss se Dan Nekonečný naposledy objevuje jako poměrně obyčejná pozemská bytost. Vlasy ještě nemá obarvené, kůže bez tun samoopalovacích krémů a v puse se mu skví křivé zoubky. Ty si však nechal brzy nahradit umělým zářivě bílým chrupem a proměnil se v nadpozemského vyznavače rozkoše.

Magické lektvary a změněné vědomí

Každé jeho vystoupení bylo unikátní. Do vzduchu tryskaly třpytky, konfety a ozývaly se hrdelní zvuky - atmosféra by se skoro dala přirovnat k brazilským karnevalům. Právě inspirace v latinskoamerických rytmech není jen tak náhodná, do Amazonských pralesů se totiž Bůh rozkoše jezdil nabíjet energií. Netajil se ani tím, že tu rád se šamany experimentoval s bylinnými nápoji a kouzelnými lektvary, které byly schopny měnit stavy vědomí.

Jeho energická show na pódiu pak budila spekulace, že jistě bral drogy. Této teorii by nahrávalo i to, že si nechal dát umělý chrup, neboť například pervitin velmi ničí zuby. Tyto dohady však vždy odmítali jeho kolegové z branže, kteří si prý nikdy ničeho podezřelého nevšimli. Dokonce si nevšimli ani toho, že by se ve společnosti vyskytoval se skleničkou, alkohol ho na veřejnosti vídal pít málokdo.

Jeho bývalá partnerka Zuzana Kardová, se kterou žil 15 let a vychovával její dceru Terezu, tohle ale po úmrtí zpěváka v médiích vyvrátila. Uvedla tehdy, že Nekonečný holdoval v posledních letech pití víc, než je zdrávo. „Příliš nedbal rad lékařů a pak tady bylo dost alkoholu,“ naznačila v rozhovoru pro Expres.cz.

Ač na pódiu byl za divokého šoumena, v ústraní žil poměrně skromný život. Pronajatý domek v pražských Řeporyjích, kde ho v březnu 2019 bez známek života našel jeho domácí, nebudil podezření, že by v něm měl žít milovník konfet a exotických tanců. Právě bipolární porucha může sloužit jako vysvětlení dvou tváří Dana Nekonečného. Ta veselá a třpytivá nám bude už navždy chybět.

A tady čtěte nejlepší hlášky Dana Nekonečného. Rrrrrr!.

Podobné články

Doporučujeme

Další články