8+ nejpůsobivějších kruhů v obilí. Kdo je má na svědomí? – G.cz
Vyhledávání

8+ nejpůsobivějších kruhů v obilí. Kdo je má na svědomí?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Jsou tyhle symboly, jejichž význam nám uniká, dílem ufonů, samotné Země nebo lidí? A není to jedno?

Radka Pružinová
Radka Pružinová 27.2.2016, 15:44

První novodobé obrazce v obilí spatřili piloti malých letadel v roce 1972, ale zmínky o agrosymbolech pocházejí už z období II. světové války a nejzazší pramen sahá až do 17. století. Na jisté rytině (za jejíž pravost bychom ale ruku do ohně nestrčili) z roku 1687 kosí ďábel obilí uvnitř kruhu. Vandaly ani vtipálky za polehaným obilím tehdy nehledali.

Většina (nejen) kruhů vznikla a každoročně vzniká v jižní Anglii poblíž proslulých prehistorických staveb, jako je Stonehenge nebo Avebury. Podle některých z přehršle hypotéz o původu a účelu obrazců to mohou být odpovědi na emoce vyvolané při prastarých rituálech. Zastánci těchto teorií poukazují i na kruhový tvar dávných staveb.

1. Milk Hill, hrabství Wiltshire, Velká Británie, 2001 (240 metrů v průměru, 409 kruhů)

Symboly, které se přes noc zjevují na polích, ale už dávno nejsou pouze kruhové. Každým rokem se zdokonalují, jsou složitější a preciznější. Od keltských symbolů přešly v komplikované vzory vyjadřující matematické a fyzikální zákonitosti, symboly připomínající galaxie s centrálním prvkem, fraktálové obrazce, symetrické a na první pohled oku lahodící designy, které zákonitě musí mít svého stvořitele, a to velmi inteligentního. Ale koho?

2. Windmill Hill, hrabství Wiltshire, Velká Británie, 2002

Nemá smysl polemizovat o tom, že určitá část obrazců je nade vší pochybnost dílem šikovných mystifikátorů, kteří - vyzbrojeni prknem a provazy - vášnivě rádi provokují zběsilé konspirační teoretiky.

Koneckonců v roce 1991 se k tomu dva britští šedesátníci Dough Bower a Dave Chorley přiznali. Tvrdili, že na polích po nocích řádí už od 70. let. Podle badatelů ale vytvořili jen zlomek ze stovek dosud objevených kruhů.

A nemůžeme opomenout ani tento obrazec, u kterého se spousta fanoušků kruhů v obilí zapřísahala, že v žádném případě nemohl vzniknout lidskou rukou, tedy spíš nohou.

3. Motýlí muž (Nizozemí) - výtvor několika holandských chlapíků sdružených v projektu Atlas

Tady se můžete podívat, jak to celé spáchali:

Na druhé straně argumentační barikády ale stojí také poměrně podstatná fakta. Stébla v kruzích bývají na první pohled nepoškozená, respektive nejsou prasklá ani zlomená, k čemuž by došlo při fyzické manipulaci s nimi (sešlapáváním), ale pouze ohnutá k zemi. Navíc, jak dokázali vědci, uvnitř stébel dochází ke změně buněčné struktury. Buňky jsou v podstatě uvařeny, jako by jimi prošel silný zdroj tepla.

4. Milk Hill, Wiltshire, Velká Británie, 2009

Rostliny se mění nejen na anatomické úrovni, ale probíhají v nich i biochemické změny. Z jejich semínek vyrostou velmi odlišné rostliny, u kterých se zvýší klíčivá schopnost i životnost.

S touto zvýšenou životní energií ale většinou nekorespondují pocity těch, kteří se uvnitř kruhů ocitnou. Většinou se necítí fyzicky nejlépe - senzitivnější jedinci pociťují návaly slabosti, motání a bolesti hlavy, zrychlený srdeční tep a pocity na omdlení. V jednom z kruhů údajně tři lidé ztratili vědomí. Může jít pochopitelně o autosugesci, ale na vině může být i zvýšené magnetické pole. Magnetické anomálie bývají uvnitř obrazců zaznamenávány pravidelně.

5. Fabbrico, provincie Reggio Emilia, Itálie, 2012

6. Crabwood, poblíž Winchesteru, Velká Británie, 2002

Tento obrazec nahrál do karet všem konspirátorům, kteří měli drahnou dobu co rozebírat. Je na něm zobrazen humanoidní mimozemšťan (klasický šedivák), který drží v ruce disk, na němž je zaznamenáno sdělení v Ascii kódu. Údajně je na něm napsáno toto: Střezte se těch, kdo falešné dary přinášejí a své sliby porušují. Mnoho bude bolesti, však stále je čas. Kanál (cesta) se uzavírá. Věřte, že tam venku je dobro. Tři tečky napravo od šediváka značí podle vykladačů pás Orionu.

7., 8., 9. Magický land art by se uplatnil i v marketingu - z některých obrazců by byla parádní firemní loga nebo vzory na kérky

Ať už jsou kruhy v obilí dílem člověka, geomagnetického či energetického působení Země, nebo šifrovanými poselstvími z jiných světů, těžko popřete, že jsou krásné.

Je to land art ve své krystalické podobě a je jedno, jestli ho vytvořili mimozemšťané, nebo angličtí strejcové.

A pokud se nám tím někdo snaží něco sdělit, měl by to asi zkusit polopatičtěji.

Anketa

Myslíte si, že všechny obrazce mají na svědomí lidé?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články