fb pixel 7 míst na světě, kde zamrzlo i samotné peklo – G.cz
Vyhledávání

7 míst na světě, kde zamrzlo i samotné peklo

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Jaro vás mučí? Všechny ty pučící květy, alergie, příliš mnoho hmyzu? Neztrácejte naději - na světě je spousta míst, kde vláde zima. A to vy přeci rádi.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 12.4.2016, 11:50

Jste odpůrcem života? Máte raději pořádnou sněhovou vánici, rampouchy na okapech a metrové závěje? Tak to chcete žít na těchto místech:

1. Grónsko - North Ice

North Ice je britskou výzkumnou základnou. A je zde pravá severská kosa. Naměřili tu až -66 stupňů Celsia. Uspokojivé, že?

2. Rusko - Oymyakon

Nejstudenější obydlená vesnice na světě je samozřejmě v Rusku. Jestli zde lidé věří na peklo, tak v něm klesá teplota až po mínus 50 stupňů Celsia.

3. Rusko - Verkhoyansk

Ani zde není život peříčko - teploty zde klesají pod -45 stupňů Celsia, i když někdy je to prý ještě drsnější. I přesto zde (dobrovolně) žijí lidé. Městečko má přes 1400 obyvatel. V minulosti se sem posílali političtí vězni.

4. Kanada - Snag

Horami obklopený kanadský Snag je nejchladnějším místem kontinentu Severní Ameriky. Naměřily se v něm neuvěřitelné teploty, dokonce i -64 stupně Celsia.

5. Antarktida, Vostok

Nejkrutější větry, nejšílenější životní podmínky. Na téhle mrazivé poušti leží ruská výzkumná stanice Vostok, kde naměřili až -89 stupňů Celsia. I člověk, který miluje zimu, se při tomhle pomyšlení oklepe strachem.

6. Aljaška, Mount McKinley

Nejvyšší bod Severní Ameriky byl dlouho považován za nejchladnější horu na světě. Teplota zde nad -40 stupňů Celsia rozhodně nestoupá.

7. Antarktida - Dome Fuji a Argus

Naprosto neuvěřitelnou teplotu naměřili vědci na plošině mezi vrcholy Dome Argus a Dome Fuji: přes -93 stupňů Celsia. Vostok tak už ztratil své dřívější prvenství nejchladnějšího místa světa. Tenhle šílený mráz ovšem vědci spočítali přes meteorologickou stanici. Asi jen málokdo by se vydal do tohoto mrazivého pekla.

A jak se žije v neustálém mrazu? Překrásné fotky z mrazivého Yomyakonu můžete vidět zde:

A TADY si můžete přečíst pár zajímavostí o desateru pražských ostrovů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články