fb pixel Wi-Fi ve stanicích pražského metra? No konečně, teď jen aby to fungovalo – G.cz
Vyhledávání

Wi-Fi ve stanicích pražského metra? No konečně, teď jen aby to fungovalo

Zdroj: profimedia.cz

Pokrok v podobě bezplatného připojení k internetu přes Wi-Fi se dostane v roce 2017 poprvé do pražského metra. Informaci o zavádění Wi-Fi potvrdil Dopravní podnik hlavního města Prahy. Přípravy na realizaci a spuštění této novinky již trvají téměř rok. Na přelomu letošního září a října proběhne testovací provoz v nejfrekventovanějších stanicích, uvedl portál Metro.cz.

Martin Miko
Martin Miko 6.9.2017, 13:01

Zkušební provoz bude spuštěn na konci září

Ano, technický pokrok dorazil do českého metra a v roce 2017 se konečně dočkáme toho, že se zde připojíme k internetu. Na konci září se spustí dlouho připravovaný projekt Dopravního podniku hlavního města Prahy zavedení bezplatného Wi-Fi připojení v některých stěžejních stanicích metra. Konkrétně se bude jednat o zastávky Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží, Pražského povstání, Hlavní nádraží, Florenc C a Florenc B.

V dobách bleskurychlého internetu LTE a 3G bylo podzemí pražského metra prakticky jediným místem, kde se dalo uniknout ze spárů mobilního signálu a internetu. Samozřejmě, že se na některých stanicích občas pomalu připojíte, ale nový projekt pražského dopravního podniku to změní. V internetových diskuzích se tato novinka nicméně nesetkala s příliš pozitivní odezvou. Diskutéři pokládají chystající se službu za zbytečnou a nepotřebnou. Obavy panují také proto, že po Praze již jezdí tramvaje umožňující se připojit přes Wi-Fi na internet, nicméně toto připojení téměř nefunguje.

V zahraničí se jedná o běžnou službu

Připojení k Wi-Fi v dopravních prostředcích či na zastávkách funguje po celém světě již několik let. Například v Los Angeles je běžné, že se volně připojíte k internetu ve všech autobusech městské hromadné dopravy jezdících po městě. Avšak nemusíme se ohlížet až do USA. V londýnském metru se můžete k internetu připojit na více než 250 stanicích. Například česká přepravní firma Arriva poskytuje svým zákazníkům na dálkových trasách rovněž internet zdarma. To samé platí o vlacích, kde volnému připojení k internetu vévodí spíše soukromí přepravci Leo Expres a Regiojet. Většina vlaků společnosti České dráhy je stále takzvaně „za zenitem“ a k internetu se zde připojíte jen přes vlastní datový tarif.

A zde jsou 4 důvody, proč je dobře, že se Česko a Slovensko rozdělilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články