Web Lidovek zemřel tiše a v zapomnění. A nikdo si toho ani nevšimnul

Obrázek uživatele Dirk Diggler
23.12.2015, 11:12

"Intelektuálové čtou 'chytré a seriózní' Lidovky, zatímco Mladá fronta Dnes je spíš bulvár o celebritách zaměřený na masy," říká se. Když se ale podíváte na web Lidovek, je to přesně naopak. Posuďte sami:

Virtuální verze Lidovek je plná banalit a senzací, které váš život obohatí leda tak uspokojujícím: "Ty jo, ještě že se to nestalo mně!" Když www.lidovky.cz rovnáte s její "sesterskou" www.idnes.cz, podobá se spíš Blesku než serióznímu deníku:

V honu za co nejvyšší čteností web Lidovek vsadil na čtenářskou skupinu, která se diametrálně liší od té deníkové. Tištěné Lidovky si zachovávají vysokou úroveň i poté, co jejich vydavatele koupil Andrej Babiš (spolu s MF Dnes). Nejlepší bývá sobota s kulturní a vědeckou přílohou. Web je ale o něčem úplně jiném:

Na www.lidovky.cz najdete skoro jen regionální zprávy, překvapivé "flashovky" a rádoby vtipné komentáře. Chybí zařazování jednotlivin do kontextu, podrobné zpravodajství ze světa a další věci, které dělají dobré noviny. Nemáme důvod web Lidovek číst, a to zvlášť poté, co ho srovnáme se západními zpravodajskými weby (BBC, CNN, Le Monde, Gazeta Wyborcza a podobně).

Čím to je? Mají pravdu ti, kdo spojují kvalitu obsahu s Babišovou koupí celého vydavatelství? Nebo je to promyšlená strategie, jak na web plný senzací a banalit přitáhnout zájem čtenářů? To už ale v minulosti zkoušel "zvedač nákladu" Pavel Šafr a nevedlo to nikam. To, co www.lidovky.cz předvádějí, je každopádně cesta do pekla zapomnění. Je to nudné, plytké a nezajímavé. Ani seriózní, ani vtipné – prostě prostřední, průměrné a bez barvy, chuti a zápachu. Proč bychom na to měli klikat?

Web Lidovky.cz podle vás:

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte, že české policii jde zřejmě především o peníze.


Komentáře