fb pixel Vztek za volantem: Kamera zachytila šílenou rvačku přímo v akci – G.cz
Vyhledávání

Vztek za volantem: Kamera zachytila šílenou rvačku přímo v akci

Není radno za volantem ztratit hlavu. Situace se totiž může zvrátit do pěkného zvěrstva.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 31.7.2015, 16:50

Jestli jste nikdy za volantem nevykřikli byť jedinou sprostou nadávku, tak si zasloužíte jako správní světci svatozář rotující nad hlavou. Jakmile člověk sedne za volant, jako řidič ztrácí kus svého sebeovládání. Svět za stahovacím okénkem je najednou drsnou džunglí a nejeden z nás si myslí, že je jen na něm, jakou silou si na něj vydobije místo. Někomu stačí klakson a zvednutý prostředník. Druzí ale prostě jen horoucně touží doslova vytrhnout kliku ze dveří auta a vyřítit se ven do rvačky.

Extrémním případem je tohle video, které zachycuje nedávnou drsnou bitku přímo na silnici. Motorkář před semafory předjel řidiče Hondy. Ten pak vyskočil z auta a motorkáře i jeho přítelkyni surově napadl, i když mu ani jeden z nich vůbec nic neudělal. Motorkář i jeho dívka měli celkem štěstí - zaprvé měli oba přilbu, takže jim i přes velkou snahu řidič moc neublížil. A motorkář měl navíc celou dobu zapnutou GoPro kameru, takže zachytil celý incident od začátku až do konce.

Na záznamu drží řidiče u země a křičí: „Nic jsme ti neprovedli! Nic! Uklidni se,“ zatímco ten na něj valí vztekle oči – a jak ho pozvolna opuští síly, jde mu na obličeji vidět prozření, že to nejspíš trochu přestřelil.

Policie muže nevzala do vazby jen kvůli tomu, že si při dopadu na zem zlomil kotník, což byla popravdě vina mladého motorkáře, který se před vzteklounem bránil. Motorkář se ale zachoval všehovšudy správně. Nejsilnější moment celé na hlavu obrácené scénky je okamžik, kdy se řidiče Hondy ptá: „Proboha, kolik ti je let? To ti nedochází, cos právě provedl?

Záznam začíná v čase cca 00:50. Podle všeho se řidič před tím, než vlezl za volant, ještě posilnil několika panáky alkoholu. Jestli někdy sám sebe uvidí na tomhle klipu (což je dost možné), snad bude zpytovat svědomí. A příště, pokud mu ještě policie nechá řidičský průkaz, se snad zachová jinak. Pro ostatní je to svým způsobem drsné poučení, že za volant nepatří nikdo, kdo se neumí ovládat.

A tady máte 10 nejznámějších motorkářských gangů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články