fb pixel Vzpomínka na Čechy nenáviděná paterčata: Šance, že porodíte tolik dětí najednou je jako vyhrát Sportku – G.cz
Vyhledávání

Vzpomínka na Čechy nenáviděná paterčata: Šance, že porodíte tolik dětí najednou je jako vyhrát Sportku

Zdroj: profimedia.cz

Psal se rok 2013, když se v Praze narodila první česká paterčata. Tehdy se třiadvacetiletá matka pochlubila čtyřmi syny a jednou dcerou. Ačkoliv se všechny děti narodily zdravé, obratem se ukázalo, že je naše společnost velmi nemocná. Rodiče i prarodiče paterčat se totiž dočkali rasistických reakcí či vyhrožování žhářským útokem. A to byl teprve začátek.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 11.3.2022, 10:20

Paterčata se dočkala vlny hejtu

Deniel, Michael, Alex, Tereza a Martin. Tato jména vám zřejmě nic neřeknou, jenže když se řekne první česká paterčata, tak každý hned ví. Toto téma se stalo oblíbeným terčem všech bulvárů v zemi, jelikož se děti narodily romskému páru z Milovic. To s sebou kromě unikátní situace, tedy porodu pěti dětí najednou, neslo i spoustu negativních komentářů na internetu a sociálních sítích. Největší problém měli „hejtři“ s výhodami od státu, obce a vlnou solidarity, které se čerstvým rodičům dostalo.

Rodině Kiňových totiž obec Milovice tehdy přidělila nový nájemní byt o velikosti 3+1, ve kterém samozřejmě musel a musí pár platit nájemné. Stát přidělil velkopočetné rodině mimořádné dávky ve výši 51 tisíc korun měsíčně a navíc jednorázový příspěvek ve výši 220 tisíc korun. Do toho všeho byly rodině přiděleny dvě placené chůvy, které rodině pomáhaly po dobu tří let.

To ovšem nebylo všechno, protože kolínský obchod Daniela, který se specializuje na potřeby pro batolata a mimina, daroval rodině dva kočárky v hodnotě 80 tisíc korun. Prostým sponzorským darem v podobě kočárku však majitelka obchodu spustila celorepublikovou nenávist na sociálních sítích, což překvapilo nejen rodinu, ale i samotnou podnikatelku. Logicky řeknete: Co se vlastně stalo? Soukromý subjekt daroval rodině kočárek. Jenže ti „jednodušší“ z nás to viděli jako životní křivdu a nespravedlnost vůči nim a začali kromě rodičů paterčat vyhrožovat i majitelce obchodu.

Šance, že se ženě narodí 5 dětí najednou je zhruba 1 ku 48 000 000 a na zemi žije v současnosti okolo 800 paterčat. Je to v podstatě, jako kdybyste vyhráli ve Sportce. Jenže takovou výhru by si asi každý člověk nepřál. Například platit 9 tisíc měsíčně jen za pleny by se nikomu nechtělo. Jednou přišel matce paterčat Alexandře Kiňové dopis, ve kterém stálo, že by od ní jedno z dětí neznámá pisatelka odkoupila za 300 tisíc korun. Matka paterčat však tuto nabídku odmítla a na dopis ani neodepsala.

Nejslavnějším českým paterčatům bude letos v červnu 9 let a chodí do školy. Na internetu se o nich občas dočtete, že potřebují pomoct s nějakým příspěvkem nebo shánějí skrz média nějaké důležité věci. To se samozřejmě setkává s pomocí i s vlnou urážek. Na to už za ty roky musí být všichni zvyklí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články