fb pixel Vyrůstal jsem v díře plné lobotomů, kterou bych vymazal z mapy, říká muzikant a herec Jordan Haj v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Vyrůstal jsem v díře plné lobotomů, kterou bych vymazal z mapy, říká muzikant a herec Jordan Haj v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

Nikdy nestál o normální život. Když mu bylo patnáct, občas chodil v sukni a nalíčený, představoval si sám sebe jako umělce, kterého nahánějí paparazziové a ta vize se mu líbila.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 1.12.2020, 06:58

Letos zpěvák a herec Jordan Haj zájem paparazziů zažil, a poprvé mu došlo, že si vlastně docela váží soukromí.

V novém díle (NE)BLÁZNI vypráví tak zajímavě, že s ním moderátor Tomáš Poláček strávil rekordní hodinu a na závěr rozhovoru ještě oba litovali toho, že musí končit.

"Když mi bylo těch patnáct," vypráví mimo jiné Jordan, "žil jsem na severu Izraele ve městě Akko, což bylo prostředí, které jsem nesnášel, největší buranov planety. Já řešil estetiku, Davida Bowieho, definici vlastního chlapství, ale většina mých tamních vrstevníků nedisponovala dostatečnou slovní zásobu ani na to, aby mě dokázali urazit nadávkou. Všichni měli zjizvený ksichty, protože skáčou ze skalnatého pobřeží do moře, kde jsou pod hladinou další skály; tohle se děje už nejmíň dva tisíce let, tupí rodiče tam sledují své tupé děti, které se vrhají hlavou do šutráků..."

Rozhovor Tomáše Poláčka s Jordanem Hajem

V obsáhlém rozhovoru dvaatřicetiletý Jordan Haj vypráví o tom, že ho zachránilo prostředí kibucu, což je jakási téměř socialistická, každopádně velmi liberální komunita, ve které vystudoval gymnázium, chodil bos, s učiteli občas kouřil trávu, jezdil po poli s traktorem a krmil želvy.

Jeho otec byl izraelský Arab, Jordan ale poněkud schizofrenně dospíval v prostředí židovském. Náboženství a neustále bublající napětí představovalo mnohá omezení v praktickém životě, o čemž letos (třináct let po návratu do rodné vlasti) Jordan hodně přemýšlí. "Koronavirové karantény se podobají něčemu, co si dobře pamatuju z Izraele. Tam bylo běžné, že se spousta věcí nesmí, někdy ani vyjít na ulici," říká. "A mně došlo, jak jsme tady v Evropě úplně jiní. Sebemenší omezení v nás vyvolává vztek."

Jordan Haj si na rok 2020 stěžovat nemůže. Sice mu odpadlo sedmdesát koncertů projektu Kapitán Demo, jehož je důležitou součástí, ale zase dostal příležitost zúčastnit se show Moje tvář má známý hlas, která ho finančně zachránila. "No a hlavně jsem zahájil sólovou hudební kariéru a překvapeně zíral, že ačkoli nemám zázemí žádného vydavatelství, rádia mi nasazují singly a ty dokonce vítězí v hitparádách."

Dočkal se i zvýšeného zájmu bulváru, a to v létě, když paparazziové vyfotili večerní schůzku jeho ženy Emmy Smetany s hercem Josefem Trojanem. "Brali jsme to docela s humorem, protože jsme v té době už věděli, že čekáme druhé dítě, a že je náš vztah šťastnej. Navíc jsem měl spoustu stresu s natáčením Tváře, tak jsem to moc neřešil, ačkoli mě přeci jenom trošku překvapilo, když mě ráno v šest hodin fotil paparazzi před domem, jak si dávám náhradní oblečení určené pro natáčení do auta, načež vyšla zpráva, že se od Emmy nejspíš stěhuju... V tu chvíli mi došlo, že i když pořád nechci žít normálně, tak na tom soukromí přeci jen něco je," směje se Jordan v rozhovoru.

Proč se mu po Izraeli občas stýská? Přestěhuje se s rodinou do Paříže? A proč vlastně chodil v sukni a s nalakovanými nehty?

Sledujte další díl talk show (NE)BLÁZNI, tentokrát s Jordanem Hajem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články