fb pixel Vyhazov Jiřího Černého z Českého rozhlasu: Neuctivé chování k české publicistické legendě naštvalo celý internet – G.cz
Vyhledávání

Vyhazov Jiřího Černého z Českého rozhlasu: Neuctivé chování k české publicistické legendě naštvalo celý internet

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Světem sociálních sítí se šíří zpráva, že se Český rozhlas rozhodl neprodloužit pracovní poměr s jedním z nejstarších a neoblíbenějších hudebních publicistů v Česku, Jiřím Černým. Jeho pořad s názvem Klub osamělých srdcí seržanta Pepře byl vysílán na ČRo Dvojka po dobu 13 let. O ukončení pořadu se však Černý dozvěděl dva týdny před koncem roku 2018.

Martin Miko
Martin Miko 23.2.2019, 16:09

Sbohem a šáteček

Po dlouhých 13 letech ukončil Český rozhlas v podstatě bez ohlášení spolupráci s legendárním českým hudebním publicistou Jiřím Černým, což na sociálních sítích spustilo obrovskou vlnu naštvanosti nejen mezi jeho fanoušky. Během svého působení v pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře odvysílal 551 autorských premiér, ve kterých se věnoval české i zahraniční hudební scéně.

Poslední díl byl odvysílán 24.12.2018. Spolupráce s ním byla ukončena pouze na základě souhrnné zprávy zhruba měsíc předem. O tomto podivném chování Českého rozhlasu upozornila FB stránka Milion chvilek pro demokracii.

Černý byl prý naposledy vyhozen z Rozhlasu v dobách normalizace v roce 1971. Navíc se k těmto okolnostem váže i podivná náhoda. Před pár dny se totiž stal místopředsedou ČTK Petr Žantovský, který Černého v roce 1985 nahradil v časopise Melodie, což je rozhodně prapodivná náhoda. Vypadá to, že se historie opakuje.

Nemůžeme se divit, že na internetu okamžitě vznikla petice pod názvem „Za návrat Jiřího Černého do Českého rozhlasu 2 a obnovení pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře“. Protestující tvrdí, že pořad Jiřího Černého nemá v českém éteru konkurenci, takže je nesmysl ho rušit.

A zde je velké blahopřání k narozeninám Jaromíra Soukupa od samotného prezidenta ČR.

Podobné články

Doporučujeme

Další články