fb pixel Prezident při důležitých výročích mlčel: K padesátinám Jaromíra Soukupa se Zeman rozmluvil jako Cicero – G.cz
Vyhledávání

Prezident při důležitých výročích mlčel: K padesátinám Jaromíra Soukupa se Zeman rozmluvil jako Cicero

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Český prezident Miloš Zeman, který při důležitých výročích mlčel, konečně našel slova. Rozpovídal se při příležitosti 50. narozenin pána z Barrandova Jaromíra Soukupa. Projev ze soukromé oslavy se dokonce objevil na oficiálních stránkách Hradu.

Václav Roman
Václav Roman 23.2.2019, 11:54

Projev pro Jaromíra Soukupa

Nebudeme opakovat ono omšelé, že Miloš Zeman snižuje úřad prezidenta, že už to horší snad být nemůže. Pronést projev při oslavě 50. narozenin Jaromíra Soukupa a následně jej umístit na oficiální stránky Hradu, to je hodně smutné a nedůstojné. Zvláště když hradní pán oželel projev k padesátiletému výročí invaze v roce 1968, nebo když mlčel 17. listopadu a mohli bychom pokračovat dále.

Včera však bez zardění pronesl: „Milý Mirku Soukupe, vážení přátelé, nebudu opakovat svůj omšelý bonmot, že při padesátých narozeninách končí puberta.“ Ve svém projevu byl velmi intimní a zhodnotil svůj vztah s oslavencem, kterého si během desítky jejich televizních diskuzí začal vážit a začal jej považovat za přítele.

Jak se v narozeninovém projevu sluší, pořádně jej vychválil: „… na rozdíl od novinářů, jimiž pohrdám, jsi člověk, který je vždy připraven, netrpí přehnaným sebevědomím a při diskuzi přemýšlí a říká argumenty a poslouchá argumenty druhé strany, což je to, co čeští novináři zásadně nedělají.“

To je z projevu asi to nejdůležitější a vše říkající. Zeman svým chováním opět pobouřil hodně lidí, místo aby společnost stmeloval, činí svých chováním pravý opak. Tvrdil, že vše podstatné už řekl, už říká jen to nepodstatné.

„Milý Mirku, koukej mi přinést víno, abych připil,“ zakončil Zeman svůj mimořádný projev a připil na další čtyři roky debat.

Situaci se snažil „uklidnit“ prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který v reakci na reakce lidí na Zemanův narozeninový projev na Twitteru uvedl následující: „Co dokáže rozohnit nenávistné “levicové liberály” do ruda? Tyto lidské nuly nejvíce rozzuří, když normální lidé dělají normální věci. Přejí si k narozeninám, mají radost nebo se prostě jen setkávají.“ Přilil však jen olej do ohně.

Oslavte dodatečně i vy narozeniny Jaromíra Soukupu a podívejte se do galerie koláží Jaromíra Soukupa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články