fb pixel Ridley Scott natočí Gladiátora 2. Vrátí se snad hrdinný Maximus ze záhrobí? – G.cz
Vyhledávání

Ridley Scott natočí Gladiátora 2. Vrátí se snad hrdinný Maximus ze záhrobí?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Oscarový snímek Ridleyho Scotta Gladiátor se po letech dočká pokračování. Legendární režisér dává alespoň na čas, bohudík, ruce pryč od nových filmů z "vetřelčího" světa a vrací se k jinému ze svých úspěchů. Co o chystaném sequelu zatím víme?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.11.2018, 10:42

Gladiátor podruhé

Když jsi starý režisér, který má za sebou úctyhodnou kariéru, už nemáš nápady, ale pořád bys chtěl točit velké filmy, tak holt musíš oprašovat co fungovalo kdysi. Ridley Scott se před časem vrátil do světa smrtonosného Vetřelce, aby světu přinesl hned několik nepovedených prequelů, po jejichž zhlédnutí fanoušci slavného sci-fi úpí bolestí. Teď se Ridley hodlá vrátit k jinému svému úspěchu - tvůrce oznámil, že příští rok začíná pracovat na snímku Gladiátor 2.

Původní historický velkofilm získal v roce 2001 Oscara, nastartoval kariéru Joaquina Phoenixe a sošku Americké akademie přinesl i Russellu Crowovi v hlavní roli. Obě hlavní postavy, spoiler alert, ale na konci filmu umřou, tak o čem bude pokračování?

Ridley dobře ví, jak pořádně vyškrábnout zbytky, a tak se chytil stébla v podobě Lucia. Že netušíte, že byl v Gladiatorovi nějaký Lucius? No, byl to takový malý chlapeček, syn Lucilly (Connie Nielsen), císařovy (Phoenix) sestry. Právě on by měl být hlavní postavou chystaného snímku. V hrdinném Maximovi (Crowe), který zachránil život jeho i jeho matky, našel velký idol a rozhodl se vydat jeho cestou. Co to přesně znamená, nevíme, vzhledem k tomu, že Maximovi šlo v podstatě jen o pomstu za zavraždění ženy a dítěte.

Scénář k filmu píše Peter Craig, autor Hunger Games a Tom Gunu. Ok. Tak uvidíme.

A tady se podívejte na 8 hororů roku 2018, které úplně bezdůvodně zapadly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články