fb pixel Všechno bude - a taky, že jo! České lvy ovládla roadmovie režiséra Olma Omerzu, získala 6 sošek – G.cz
Vyhledávání

Všechno bude - a taky, že jo! České lvy ovládla roadmovie režiséra Olma Omerzu, získala 6 sošek

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Oslava českého filmu je za námi již po šestadvacáté a letos Česká filmová a televizní akademie potěšila - nás tedy rozhodně. České lvy totiž zcela ovládla roadmovie režiséra Olma Omerzu Všechno bude.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.3.2019, 20:03

Všechno bude, všechno je!

Čeští lvi rozdáni, už po šestadvacáté! 23. března večer Česká filmová a televizní akademie udělila ceny nejlepším snímkům, hercům, herečkám a vůbec filmovým tvůrcům, respektive těm, kteří se jim zdáli nejvýjimečnější v roce 2018. Večerem provázel Václav Kopta, který na ceremoniál doběhl, nebo spíš doslova proběhl českým filmem - taková totiž byla úvodní upoutávka. Jednotlivé ceny předávali herci převlečení za postavy z letos nominovaných filmů a seriálů.

Jednoznačným vítězem večera je snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzu. Ten získal sošku pro nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší scénář (ten psal Petr Pýcha) i nejlepší střih. Zároveň filmu potažmo připadají dvě ze čtyř hereckých cen, a to pro nejlepší herečku i nejlepšího herce ve vedlejších rolí. Sošky totiž získali kolegové z Všechno bude Eliška Křenková a debutující Jan František Uher.

Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala Jenovéfa Boková za drama Chvilky a cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli připadl Karlovi Dobrému za folklórní horor Hastrman.

Favorizovaný životopisný Toman neproměnil ani jednu ze 13 nominací. Nejlepším dokumentem se stal King Skate z dílny Šimona Šafránka o skateborardingu v ČSSR.

Nejlepší televizní dramatický seriál roku 2018 je podle ČFTA Dabing Street Petra Zelenky a herců z Dejvického divadla. Cenu pro nejlepší televizní film nebo minisérii ukořistil David Ondříček za Duklu 61. Režisér místo děkovné řeči požádal o minutu ticha za oběti tragédie, o níž film pojednává.

Další ocenění přehledně zde, prosíme pěkně. A gratulujeme!

Cena Magnesia za nejlepší studentský film: Sto dvacet osm tisíc Ondřeje Erbana

Mimořádný počin v oblasti audiovize: Martha Issová za herecký výkon v televizním filmu Dukla 61

Nejlepší kostýmy: Eva Kotková (Hastrman)

Nejlepší filmová scénografie: Jan a Václav Švankmajerovi (Hmyz)

Nejlepší masky: Zdeněk Klika (Čertí brko)

Nejlepší hudba: Petr Wajsar (Hastrman)

Nejlepší zvuk: Jan Šulcek, Jakub Jurásek a David Titěra (Domestik)

Nejlepší kamera: Diviš Marek (Hastrman)

A tady si připomeňte dalších 25 nejlepších filmů v historii Českých lvů, vedle které se Všechno bude právě zařadilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články