fb pixel Vše nej muži, co zachraňuje osamělé ženy před sebevraždou: 5 filmů krále romantiky Richarda Curtise, které si musíte pustit – G.cz
Vyhledávání

Vše nej muži, co zachraňuje osamělé ženy před sebevraždou: 5 filmů krále romantiky Richarda Curtise, které si musíte pustit

Scenárista Richard Curtis je klasikem romcomů - romantických komedií.
Zdroj: G.cz

Láska nebeská, první dva Deníky Bridget Jones, absolutní kultovka Notting Hill, ale také třeba legendární seriál Černá zmije. Scenárista Richard Curtis je stálicí britské kinematografie a jeho osobitý styl se snad nikdy neomrzí. Umí napsat tu nejsladší romantiku tak, aby byla chytrá a skutečně vtipná. 8. listopadu tento pán slaví 61. narozeniny, tak si na jeho počest pusťte některý z méně známých, nicméně výborných snímků, na nichž se podílel.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.11.2017, 16:17

1. Piráti na vlnách

K výborné hudební retro komedii Curtis nejen napsal scénář, on ji i sám režíroval. Po tomto snímku budete chtít žít v 60. letech a stejně jako hlavní hrdinové pouštět do éteru ty největší fláky.

2. Lásky čas

Na první pohled romanťárna jako blázen, na druhý zajímavá komedie o tom, jaké by to mělo na lidský život dopad, kdyby se dal prožívat nanečisto.

3. Přesný jako smrt

Půlhodinový skeč s tehdy debutujícím Rowanem Atkinsonem v hlavní roli sleduje muže, kterému zbývá posledních 24 minut života, a tak zkouší stihnout vše podstatné.

4. Dívka z kavárny

V tomto televizním snímku Curtis spojil síly s televizí HBO a režisérem několik dílů Harryho Pottera Davidem Yatesem. Svobodomyslná dívka a uťápnutý úředník prožívají romanci na pozadí summitu zemí G8.

5. Válečný kůň

Na Oscara nominovaný počin Stevena Spielberga platí za jeden z největších dojáků posledních let. Většina kluků má za prvního kamaráda psa, pro Alberta to byl ale kůň Joey. Když je prodán britské jízdě, Albert se přítele vydává hledat přímo do válečné vřavy.

Pokud máte radši něco ostřejšího, mrkněte na 5 thrillerů podle skutečných událostí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články