5 mrazivých thrillerů podle skutečných událostí na dušičkový večer – G.cz
Vyhledávání

5 mrazivých thrillerů podle skutečných událostí na dušičkový večer

Josh Hartnett ve detektivním thrilleru Černá Dahlia.
Zdroj: Youtube.com

Přelom října a listopadu, to je čas, který patří oslavě záhrobí a vzpomínce na ty, kteří nás opustili. To se neobejde bez určité morbidní, strašidelné aury. Pokud neslavíte Halloween a neholdujete pobíhání mezi náhrobky, zůstaňte prostě doma a pusťte si jeden z těchto snímků. Napětí zaručeno!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.11.2017, 16:12

1. Zodiac

Detektivní drama založené na příběhu nikdy nedopadeného sériového vraha Zodiaca sleduje novináře s tváří Jakea Gyllenhaala, pro nějž se odhalení zločincovy identity stane celoživotní posedlostí.

2. Černá Dahlia

Další kriminálka týkající se nikdy nevyřešeného případu. Černá Dahlia, to je krycí jméno pro krásnou Elizabeth Short, kterou v polovině 40. let v USA někdo zavraždil, rozpůlil a na tváří jí vyrobil "věčný úsměv". V hlavních rolích Aaron Eckhart, Hillary Swank, Josh Hartnett a Scarlett Johansson.

3. Dítě číslo 44

Historický thriller z produkce Ridleyho Scotta je velmi volně inspirován životem a činy "rostovského řezníka", kanibala Andreje Čikatila. Spíš než detektivní příběh snímek řeší tabu Sovětského svazu, v němž bylo cosi jako sériový vrah zcela nepřípustné.

4. V moci ďábla

Je libo něco trochu hororovějšího? Nenechte se odradit, původní název filmu V moci ďábla zní dost prozaicky - The Exorcism of Emily Rose. Je natočen podle příběhu reálné německé studentky, Anneliese Michel, která v 70. letech zemřela během vymítání .

5. The Stanford Prison Experiment

Známý příběh - skupinu dobrovolníků zavřeli do uměle vytvořeného vězeňského prostředí, část zastávala roli zavřených, část hrála dozorce. Vědci museli akci předčasně ukončit, protože chování subjektů se nečekaně rychle proměnilo do extrému. Filmů o události je několik, my doporučujeme verzi z roku 2015.

Pokud vám tohle nestačí, dejte si ještě 8 hororů podle skutečných událostí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu