fb pixel Vražda, která šokovala USA: Mladík schoval osmiletou oběť pod postelí, tlela tam týden – G.cz
Vyhledávání

Vražda, která šokovala USA: Mladík schoval osmiletou oběť pod postelí, tlela tam týden

Zdroj: Profimedia

V listopadu 1998 v Jacksonville zmizela osmiletá Maddie Clifton, což vyvolalo rozruch po celém městě. Každý den se přihlašovalo stále více dobrovolníků, kteří byli pod drobnohledem několika televizních týmů. Nicméně po týdnu intenzivního pátrání rodiče ztratili veškerou naději.

Martin Miko
Martin Miko 13.2.2024, 06:15

Případ, který překvapil i FBI

Když policie objevila tělo malé Maddie Clifton u čtrnáctiletého Joshe Phillipse pod postelí, snažil se vyšetřovatelům namluvit, že ji při sportu trefil do obličeje baseballovým míčkem. Když začala nahlas plakat a nešlo ji utišit, zasadil pálku na baseball a poté ještě jednu. Nicméně to byla pouze polovina pravdy. Tu děsivější část příběhu si nechal pro sebe.

Josh Phillips se narodil 17. března 1984 v Allentown v Pensylvánii jako nejmladší ze tří dětí. Jeho dětství je popisováno jako ne příliš šťastné. Otec byl dlouholetý alkoholik, který si svou zlost vybíjel na něm a jeho matce. Když zrovna nebyl opilý, tak byl na syna velmi přísný. Nelíbilo se mu například, když si domů vodil kamarády a obzvláště dívky. Josh v rámci rodiny nejlépe vycházel se svými dvěma staršími bratry, i když byli nevlastní.

Zlom v Joshově životě nastal v roce 1997, když se společně s rodiči odstěhoval do čtvrti Lakewood v Jacksonville, čímž byl odloučen od svých dvou bratrů. V místě nového bydliště se seznámil s o 6 let mladší Maddie Clifton, se kterou si společně mnohokrát hráli. Než došlo k tragédii, nad kterou zůstává rozum stát. Stalo se tak 3. listopadu 1998, kdy Josh nabídl osmileté Maddie, aby si s ním zahrála venku baseball. Chlapec později tvrdil, že souhlasila, ale během hry ji omylem trefil míčkem do oka. Maddie začala plakat, což Joshe vyděsilo, a proto holčičku vzal k sobě domů, kde ji začal škrtit a následně ji udeřil pálkou, aby ji umlčel. Její bezmocné tělo pak schoval pod postel. Když se kolem západu slunce začala Maddie opět probírat, Joshua sundal matraci a ukončil její život.

Josh dostal strach, že otec najde mrtvou dívku u něj doma, a tak ho nenapadlo nic lepšího než uložit její tělo pod svou vodní postel. Předtím však „pro jistotu“ ještě bezvládnému tělu podřízl hrdlo a sedmkrát do něj bodl nožem. Takto žil s rozkládající se mrtvolou pod postelí celý týden. Zmasakrovanou Maddie objevila až jeho matka, když mu uklízela pokoj. A jak tělo matka objevila? Všimla si totiž podezřelé skvrny vedle postele a myslela si, že mu praskla vodní postel. Když matraci nadzvedla, nevěřila svým očím. Matka následně zavolala policii, která si Joshe vyzvedla ve škole. Ten vše přiznal a následně byl obviněn z vraždy prvního stupně.

Policisté byli zmatení, jelikož mrtvolu malé dívky objevila až matka Joshe. Dům totiž prohledávali opakovaně, dokonce s pomocí FBI, ale podezřelý zápach přičítali ptákům, které rodina chovala. Když vyšetřovatelé přišli do školy hledat vraha, všichni – spolužáci i učitelé – byli v šoku. Jak mohl náš Josh něco takového udělat?

Odhalení vraha šokovalo tolik lidí, že se soud kvůli možné předsudkové porotě konal v jiném okrese. Joshův právník doufal, že ho obhájí jako vyděšené dítě, které jednalo v zoufalství. Ale na porotu to moc nezafungovalo. Za dva dny padl rozsudek: vinen. Soudce ho odsoudil na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. V roce 2012 však Nejvyšší soud rozhodl, že doživotní tresty pro mladistvé jsou protiústavní. Joshovi se tak otevřela nová naděje na propuštění. Rodina Maddie to nesla těžce, nechtěli, aby se její vrah dostal na svobodu. Naštěstí byl původní rozsudek potvrzen.

A jak tráví Josh svůj život za mřížemi? Ve vězení vystudoval korespondenčně vysokou školu a v současné době zde pracuje jako právní asistent. Jeho náplní práce je pomoc ostatním vězňům s odvoláními apod. Navíc hraje v kapele na kytaru, cvičí jógu a účastní se křesťanských náboženských obřadů.

Náš tip: Osudy vraha Jeffreyho Dahmera si můžete pustit i na videu našeho partnerského webu. Další osudy plné zla najdete i na platformě Stream.

Zdroje informací:

https://en.wikipedia.org/wiki/Josh_Phillips_(murderer)

https://thecrimewire.com/true-crime/Murderous-Children-Joshua-Phillips

https://www.mirror.co.uk/news/us-news/chilling-case-teenage-child-killer-30667487

Podobné články

Doporučujeme

Další články