fb pixel Vrah, který se převlékal za klauna: John Wayne Gacy ukrýval pod podlahou 33 lidských těl – G.cz
Vyhledávání

Vrah, který se převlékal za klauna: John Wayne Gacy ukrýval pod podlahou 33 lidských těl

Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain, By White House photographer

John Wayne Gacy byl mezi lidmi velmi oblíbený. Ve své době byl dokonce oblíbeným hostitelem při pořádání večírků, kde rád a často bavil široké okolí. Převlékal se za klauna s cílem pobavit děti i dospělé. Někdy se však za milým úsměvem sympatického člověka skrývá nejedno hrůzné tajemství.

Martin Miko
Martin Miko 23.4.2024, 16:34

Milý člověk se zlými úmysly

John Wayne Gacy byl americký podnikatel a politický aktivista, který se v 70. letech minulého století stal nechvalně známým jako sériový vrah přezdívaný „Klaun zabiják“. V letech 1972 až 1978 zneužil a zavraždil třiatřicet mladých chlapců, což mu vyneslo trest smrti. Jeho oběti se často nechaly nalákat díky jeho převlékání za klauna nebo kvůli jeho charismatickému chování a osobnímu kouzlu.

Gacy byl celý život obézní, což se velmi nelíbilo jeho otci. Chtěl z něj mít sportovce, a tak ho často mlátil a jako bonus mu nadával do slabochů a mazánkům. Jeho ranám však neunikly ani ostatní členové Gacyho rodiny. A hlavně když táta popíjel, tak nešel pro ránu daleko. Proto se mladý John z logického důvodu upnul primárně na svojí matku a sestry, které měl velmi rád. Domácí násilí však byl teprve začátek jeho děsivé životní cesty.

V mládí byl například zneužíván rodinným přítelem, a když mu bylo jedenáct let, tak spadl z houpačky a utrpěl zranění hlavy. Jeho otec ho tehdy odmítl vzít do nemocnice, nicméně to mělo trvalé následky. Kvůli krevní sraženině se mu posléze začaly objevovat občasné výpadky paměti.

Vzhledem k tomu, že nebyl příliš dobrým studentem, musel jít brzy do práce. Jednu chvíli dokonce vypomáhal v márnici. Nakonec se mu podařilo i absolvovat obchodní akademii. Měl však i štěstí. Podařilo se mu přiženit se do bohaté rodiny z Iowy a především u tchána si získal velké sympatie, díky čemuž se v roce 1966 stal vedoucím jedné z rodinných restaurací KFC. Díky svým úspěchům se nakonec stal i Mužem roku. Tyto úspěchy se bohužel začaly rychle obracet ve zlo.

I když měl dobrou práci a skvělou ženu Marlynn, přesto ho to táhlo k mladým chlapcům. Tehdy se začal stýkat s mladými zaměstnanci KFC, které lákal na sledování filmů pro dospělé. Nakonec byl za tyto skutky zatčen a následně odsouzen na deset let v kriminále. Ihned po odsouzení se s ním manželka rozvedla. Gacy tak už svou ženu a děti nikdy neviděl.

Když vstoupil do Demokratické strany, začal velmi rychle šplhat po kariérním žebříčku. Jeho práce ho dostala až k první dámě Rosalynn Carter. Jejích společná fotografie vyvolala velký rozruch, protože se v médiích objevila tři roky po Gacyho první vraždě. Tu spáchal v roce 1972. Jeho první obětí byl tehdy osmnáctiletý Tim, kterého si Gacy pozval k sobě domů. Tam popíjeli alkohol a následně došlo k pohlavnímu styku. Druhý den ráno měl mladý Tim na Gacyho zaútočit nožem, který mu ale tlouštík vytrhl z ruky a následně ho bodl do hrudníku. Bodnutím v sobě objevil nové pocity, které ho velmi vzrušovaly. Chtěl víc a jeho chtíč neustále rostl.

Proto postupně unesl neuvěřitelných třiadvacet mužů a chlapců, které opakovaně mučil, znásilňoval a ve finále zavraždil. Jeho řádění přežili pouze dva muži, kteří se následně u soudu stali korunními svědky. Gacyho poslední obětí byl patnáctiletý Robert, se kterým měl schůzku po práci. Robert naštěstí doma zanechal vzkaz, což pomohlo policistům k rychlému vypátrání vraha. Při domovní prohlídce u Gacyho byly následně nalezeny pozůstatky těl, které zavraždil. Následně se ke všemu musel přiznat.

I když John Wayne Gacy patřil mezi lidové baviče, kteří v kostýmu klauna navštěvovali dětské nemocnice, tak se nakonec za svoje činy dočkal trestu smrti. V den popravy se dokonce pokusil o útěk, avšak marně. Nakonec se jeho usmrcení protáhlo o čtvrt hodiny. Jeho poslední slova před smrtí byla: „Polibte mi prdel!“

Náš tip: Další osudy vrahů si můžete pustit i na videu našeho partnerského webu. Další osudy plné zla najdete i na platformě Stream.

Zdroje informací:

https://www.imdb.com/name/nm0300475/

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Wayne_Gacy

https://www.britannica.com/biography/John-Wayne-Gacy

https://www.biography.com/crime/john-wayne-gacy

Podobné články

Doporučujeme

Další články