fb pixel Vrah, který sbíral oči: Charles Albright vraždil prostitutky kvůli jejich bulvám – G.cz
Vyhledávání

Vrah, který sbíral oči: Charles Albright vraždil prostitutky kvůli jejich bulvám

Zdroj: Pixabay

Charlie se chtěl původně stát učitelem a doktorem, ale bohužel mu to nevyšlo. Proto se rozhodl všechny svoje tituly zfalšovat. Jako nechtěné dítě si svůj vztek vybíjel zabíjením nevinných zvířat a později i vražděním lidí. Navíc se vyžíval v jedné prapodivné úchylce. Sbíral totiž oči svých obětí.

Martin Miko
Martin Miko 7.5.2024, 12:17

Vrah se zvláštní úchylkou

Charles Albright, narozený 10. srpna 1933, byl zodpovědný za zabití tří žen, přestože mu byla prokázána pouze jedna vražda. Ta byla však natolik brutální, že byl odsouzen k doživotnímu pobytu na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Brzy se dozvíte, proč tomu tak bylo.

Charles Albright se krátce po svém narození ocitl v sirotčinci, ale nebyl tam dlouho. Ve třech týdnech si ho osvojili manželé Delle a Fred Albrightovi. Nicméně jeho nový domov mu přinesl náročnou a tvrdou výchovu. Jeho nová matka, která byla učitelka, na něj začala od mala vyvíjet tlak. Omezovala ho ve všem možném, a ani přátelství s ostatními dětmi mu nebylo dovoleno, protože se obávala, že by si mohl ublížit. Když dospíval, dali mu paradoxně rodiče zbraň na zábavu. S ní začal postupně lovit a zabíjet zvěř v okolí, protože se chtěl naučit preparovat, což mu matka paradoxně podporovala. Taxidermie (preparace) u něj vyvolala silnou fixaci na oči, které vydloubával z panenek nebo vystřihoval z novinových fotografií.

Charles Albright chtěl po dokončení střední školy studovat medicínu, ale jeho drobné krádeže vedly k vyloučení ze školy. Pokračoval v krádežích a padělání, včetně získání falešných titulů, které mu umožnily krátkou dobu pracovat jako učitel. Když se jeho podvod provalil, přišel okamžitě o práci. Jeho žena, bývalá spolužačka z univerzity, ztratila trpělivost s jeho chováním a v roce 1965 ho opustila, přičemž o rozvod požádala až o deset let později.

V roce 1981 se Charles Albright dopustil nevhodného chování, když se vrhl na 14letou dceru svých známých, což vedlo k obvinění z obtěžování nezletilé dívky. O několik let později vstoupila do jeho života žena jménem Dixie, která se k němu přestěhovala, pečovala o něj a oba živila, což mu dokonale vyhovovalo. Charles si našel jednoduchou práci doručovatele ranních novin a často se pohyboval v dallaské čtvrti Oak Cliff, kde vyhledával společnost prostitutek. A nepřekvapivě ho fascinovaly především jejich oči.

První obětí Charlese Albrighta byla prostitutka Mary Lou Pratt, kterou v prosinci 1990 brutálně fyzicky napadl a střelil do hlavy. Před odchodem jí navíc vydloubnul oči. O dva měsíce později, v únoru 1991, byla podobným způsobem zavražděna Susan Beth Peterson. Její tělo našli na stejné ulici, kde byla nalezena Mary, a opět jí chyběly oči. Poslední obětí se stala Shirley Williams, která byla také brutálně zmlácena a následně střelena přímo do obličeje. Ani třetí oběť neměla oči.

Zákeřný vrah byl nakonec dopaden 23. března roku 1991. Toho dne byl zatčen a následně uznán vinným z vraždy Shirley Williams, a to jen na základě jeho vlasů, které byly nalezeny na těle mrtvoly. To mu však stačilo k tomu, aby byl odsouzen na doživotí, které strávil v psychiatrické léčebně v Texasu. V roce 2020 zemřel ve vězeňské nemocnici a to ve věku 87 let.

Zdroje informací:

Wikipedia.org: Charles Albright

Murderpedia.org: Charles Albright

Texasmonthly.com: See No Evil

Podobné články

Doporučujeme

Další články