Vodáci i cyklisté mají opět smůlu: Pivo si budou moci dát možná až v září – G.cz
Vyhledávání

Vodáci i cyklisté mají opět smůlu: Pivo si budou moci dát možná až v září

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vodáci a cyklisté se ani letos v létě nedočkají možnosti popít legálně nějaký ten alkohol při provozování svých oblíbených sportovních kratochílí. Návrh místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartošky totiž poslanci odmítli, aby měli čas na to rozhodovat o zákonech vrácených Senátem. Takže buďte bdělí a střízliví. Hahaha.

Martin Miko
Martin Miko 13.7.2019, 07:00

Vodáci mají smůlu

Vypadá to, že ani tuhle tuto letní sezónu se vodáci ani cyklisté nedočkají možnosti si dát pivo. Naši poslanci totiž dali přednost jiným zákonům, takže neupřednostnili návrh zákona, který by tuto problematiku řešil ještě toto léto. Sněmovna má totiž prázdniny a sejde se až v září. Přitom se alkohol u vodáků a cyklistů řešil už od března tohoto roku. Poslanci by rádi půl promile pro cyklisty a vodáky, protože sami s velkou pravděpodobností jezdí na vodu a na kolo.

Dát si 2 piva na vodě nebo na kole si tak oficiálně nadále nemůžeme. Zajímavé je, že zákon se netýká všech vodáků stejně. V případě kánoí a raftů by totiž zákon měl platit na každého jinak. Háček by mohl mít například v krvi alkoholu více než například zadák, který má větší zodpovědnost.

Zákon podpořila ODS, TOP 09, STAN i SPD, zatímco KDU-ČSL a ČSSD si myslí, že alkohol ke sportu nepatří. Nicméně o všem se rozhodne až na podzim, tedy v době, kdy bude končit sezóna vodáků a cyklistů, takže se dočkají možná až v příštím roce.

A z pdoobnéhoi, leč jiného soudku: podívejte se na galerii zemí v Evropě, ve kterých se smí za volantem pít alkohol...

A zde se dozvíte, že k záchraně planety budete muset začít sázet stromy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu