fb pixel Vlastenecké zpívánky pro buránky: Galerie interpretů, kteří si zaslouží být v jukeboxu v každé vesnické knajpě – G.cz
Vyhledávání

Vlastenecké zpívánky pro buránky: Galerie interpretů, kteří si zaslouží být v jukeboxu v každé vesnické knajpě

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Buranství šlo s falešným vlastenectvím odjakživa ruku v ruce. A je jedno, jestli se jednalo o politiku, módu nebo hudební vkus. Pokud jde o národní muziku, každému hrdému vlastenci se automaticky vybaví hospodský rock s nádechem středověku. Ano, samozřejmě, že máme na mysli Ortel. Bohužel jim podobných tu máme víc...

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 2.5.2023, 01:44

Když vlastenec zpívá

Divíte se kapelám, které se nechtějí dělit o jedno pódium s kapelou Ortel? Tak to jste možná ještě větší tragéd, než jsme si původně mysleli, a potvrdí vám to i většina vašich přátel s maturitou. Pokud kolem sebe nemáte žádné kamarády s maturitou, tak raději přestaňte tento odstavec číst a vrhněte se na pečení dortelu pro svého bratrance, se kterým s velkou pravděpodobností čekáte už třetí dítě. Některé hudební kluby i české kapely totiž nechtějí mít s vlasteneckými kapelami typu Ortel nic společného, protože každému člověku s IQ nad 70 dojde, že se za tím fejkovým vlastenectvím skrývá jen buranství, hra na pudy a touha vydělat co nejvíc peněz.

Na české hudební scéně však existuje mnohem víc vlasteneckých kapel než jenom Ortel. Ten však dominuje, protože oslovuje jak vlastence, tak i vesnické burany, takže jeho cílovku tvoří v podstatě půlka této republiky. O kapele Ortel jsme napsali už mnoho a kromě toho, že jsme dokonce navštívili i koncert na Václavském náměstí v Praze, víme například i to, že kvůli koronavirové krizi musela tahle vlastenecká odrhovačka zrušit hned několik koncertů. Ale to ostatně všichni.

Z jiného, přesto velmi podobného soudku, je třeba pronárodní zpěvačka Olivie Žižková, která oslavila 30. dubna, tedy na Čarodějnice, své 48. narozeniny. My jsme její požehnaný věk oslavili tím, že jsme zalistovali v hanbatém kalendáři, jenž kdysi nafotila s nebožtíkem Jirkou Krytinářem. A posléze jsme vyplodili hned celou galerii vlasteneckých interpretů, kteří by měli být v každém jukeboxu v každé vesnické knajpě, ale ideálně už nikde jinde.

Taky máte už po krk toho vlastenectví jako my? Radši si jdeme pustit nějakou sluníčkářskou muziku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články